MediaCat

Grupfoni’den Türkiye’nin tüketim haritası

Grupfoni bugüne kadar satılan kuponların kategori dağılımı, şehirlerin tüketim alışkanlıklarını ortaya koydu.

Grupfoni’den Türkiye’nin tüketim haritası

Grupfoni bugüne kadar satılan kuponların kategori dağılımı, şehirlerin tüketim alışkanlıklarını ortaya koydu.

İstanbul ve Bursa fast food, İzmirliler pastane ürünlerini yemeyi seviyor

grupfoni’nin paylaştığı bilgilere göre grupfoni üzerinden satışa sunulan Fast Food fırsat kuponlarına en çok İstanbul ve Bursa halkı ilgi gösterdi. Fast Food fırsat kuponlarının en çok satıldığı ilk beş il sırasıyla: İstanbul, Bursa, Adana, Ankara ve Antalya. İzmirliler ise daha çok cafe/pastane fırsatlarına ilgi gösteriyor. Cafe/pastane fırsat kuponları satışlarının %26’sı İzmir, %24’ü Ankara, %17’si Adana, %16’sı İstanbul ve %8’i Manisa’dan yapıldı. Alacarte restoranlara ise en çok İstanbul ve Ankara’dan rağbet var. Alacarte restoran fırsat kuponu satışlarının illere göre dağılımı ise şöyle: İstanbul %40, Ankara %22, Adana %9, Bursa %7 ve İzmir %6.

En sportif şehir: İzmir

grupfoni’nin paylaştığı veriler, spora en çok ilgi gösteren şehrin açık ara İzmir olduğunu gösteriyor. Spor fırsat kuponu satışlarının %40’ı İzmir, %14’ü Denizli, %13’ü İstanbul, %8’i Kocaeli ve %7’si Adana’dan yapıldı. İzmir, kişisel bakım fırsatlarına da en çok ilgi gösteren şehir olarak öne çıkıyor. Kişisel bakım fırsat kuponlarının satışlarının en çok %22 ile İzmir, %19 ile Ankara, %17 ile İstanbul ve %11 ile Bursa illerinden yapıldığı görülüyor. Kozmetik fırsatlarına ise en çok ilgi sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’dan geliyor.

Kültür sanat etkinlikleri fırsatlarına ise en çok İstanbullular ilgi gösteriyor. Konser fırsatlarının satışlarının %46’sı İstanbul, %27’si Bursa, %21’i Adana ve %6’sı Bursa’dan yapıldı. Gösteri ve şov fırsatlarına en çok ilgi gösteren iller ise sırasıyla İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa ve son olarak Ankara. En çok Antalya’da satılan havuz fırsat kuponlarında Antalya’yı sırasıyla Ankara, Bursa ve İstanbul izledi. Tiyatro fırsat kuponlarının satışı ise %82’si İstanbul, %8’i İzmir, %6’sı Bursa ve %3’ü de Ankara’dan gerçekleşti. Sinema biletleri fırsat kuponlarına en çok ilgi, sırasıyla İstanbul, Bursa, Adana, Ankara, Antalya, Kocaeli ve Manisa’dan geldi.

Ankara online eğitimi, Adana kurs ve semineri tercih ediyor

Online eğitim fırsatlarına en çok ilgi %26 satış oranıyla Ankara’dan geldi. Ankara’yı sırasıyla İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Denizli ve Eskişehir izliyor. Kurs fırsatları ise en çok İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Adana, Bursa ve Denizli’den ilgi gördü. Kurs ve seminer fırsat kuponlarının satışının %47’si Adana, %34’ü İstanbul ve %19’u İzmir’den yapıldı.

İzmirliler yurtdışı, İstanbullular yurtiçi turlarına katılıyor

Yurtdışı tur fırsatlarına en çok ilginin ise %40 ile İzmir’den geldiği göze çarpıyor. İzmir’i sırasıyla İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa ve Eskişehir izledi. Yurtiçi turlara ise en çok ilgi %76 ile İstanbul’dan geliyor. İstanbul’u İzmir, Ankara ve Bursa takip ediyor.

grupfoni’nin verdiği verilere göre kadınlar eğitim ve spor gibi fırsatlara erkeklerden daha fazla ilgi gösterirken, erkekler de kadınlara oranla kuru temizleme, oto yıkama gibi günlük hizmetlere daha çok rağbet ediyor. 1 milyon 880 bine yakın üyesi olan grupfoni, sitesinde sunduğu fırsat çeşitliliğiyle benzerlerinden ayrılıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.