MediaCat

Grey’in tüm brief’lerine yeni bir standart getirildi

Ajans “çeşitlilik” konusunda sesini yükseltmeye kararlı görünüyor.

Grey’in tüm brief’lerine yeni bir standart getirildi

Grey, sektörde uzun süredir tartışılan çeşitlilik meselesi için somut bir adım attı. Bundan böyle Grey çalışanları, karşılaştıkları tüm brief’lerde kendilerine aynı soruyu sormak zorunda: “Bu fikrin çeşitlilik anlayışını yansıtmasını ve ona saygı duymasını nasıl sağlayabilirim?” WPP’nin, ajanslarından çıkan tüm işlerin çeşitliliğe saygılı fikirler ortaya koymasını hedefleyen yeni programı The Progress Brief kapsamında ortaya çıkan yenilik için Grey, reklam sektöründeki kadın yönetici oranının artırılmasını amaçlayan 3% Movement ile işbirliği yaptı.

Konu hakkında konuşan 3% Movement Kurucusu Kat Gordon, yalnızca “evet” ya da “hayır” sorularıyla değil, “nasıl” sorusuyla yola çıktıklarını söylüyor. Gordon, basit görünse de Grey’in yaratıcı brief sorusu üzerinde aylarca çalıştığını ekliyor sözlerine. Son olarak Gordon bunun, “çok yönlü düşünme, daha kapsayıcı olma ve henüz keşfedilmemiş ancak zengin ve kültürel olarak bağlantılı bir yöne doğru ilerleyiş” olduğunu belirtiyor.

Grey Worldwide Chief Creative Officer John Patroulis ise sürecin, hem ajans çalışanlarının ve hem de müşterilerin fikrin doğuş aşamasında ortaya konan soruyu tartışarak ilerleyecekleri bir modele dayandığını açıklıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.