Image PR hakkında ilgili taraflardan açıklama

Eski çalışanların açıklamasının ardından Canan Noyan'dan da açıklama geldi.

30.03.2018 - 14:26 | Sencer Uçar

Image PR ile ilgili taraflardan açıklama

Faaliyetlerine 1987 yılında başlayan Image PR ve Strateji Tanıtım, iki gün önce ajansın halihazırdaki sahibi Canan Noyan’ın ani kararı ile kapatılmıştı. İddialara göre, şirket çalışanları kendilerine hiçbir ödeme yapılmadan binadan çıkarılmış, hatta çalışanların alacaklarının ve tazminatlarının ödenmemesi de kararlaştırılmıştı.

Image PR ve Strateji Tanıtım’ın kapanmasına ilişkin olarak Canan Noyan, kararın ekonomik nedenlerden kaynaklandığını söylemişti. Image PR ve Strateji Tanıtım eski çalışanları ise Noyan’ın açıklamasına cevaben dün ortak bir açıklamada bulunmuşlardı. Eski çalışanların açıklaması şöyleydi:

Image Halkla İlişkiler ve Strateji Tanıtım çalışanları olarak, uzun yıllar sevgimizi ve emeğimizi verdiğimiz şirketimizin kapatılması kararını öncelikle derin üzüntü ile karşıladığımızı ve son iki buçuk aydır ücretlerimizi dahi almadan, son ana kadar fedakârlıkla çalıştığımızı belirtmek istiyoruz.28.03.2018 tarihinde saat 17.30 sıralarında Image Halkla İlişkiler ve Strateji Tanıtım Yönetim Kurulu Başkanı Canan Noyan ve avukatı tarafından tüm çalışanlarla toplantı yapılmış ve şirketin an itibariyle kapatıldığı şifahi olarak tebliğ edilmiştir. Yine tüm iş arkadaşlarımızın iş hukukundan doğan haklarının ödenmeyeceği, şahsi eşyaların toplanmasının ve şirketin envanterinde bulunan eşyaların bırakılmasının gerektiği belirtilmiştir. Tüm çalışma arkadaşlarımıza yapılan bu haksız tutum üzerine, tarafımızca kişisel eşyalar toplanmış, şirkete ait olan mallar iş yerinde bırakılmış ve akşam 18.30 itibarıyla iş yerinden çıkılmıştır. Hiç hak etmediğimiz bu davranışın bizleri derinden üzdüğünü yinelemek isteriz.

Yıllardır emek verdiğimiz Image Halkla İlişkiler ve Strateji Tanıtım’ın kapatılması, tamamen yönetim kurulu başkanının kasıtlı ve kötü niyetli hata ve yanlışlarından kaynaklanmaktadır. Şirket sözleşmeleri 2018 yılı içerisinde Yönetim Kurulu Başkanı Canan Noyan tarafından revize edilmek istenmiş, lâkin her bir müşteriden sözleşme bedelinin iki-dört kat artırılması talep edilmiştir. Birçok müşteri, bu oranda olmasa dahi, belli miktarda artırımı kabul etmesine rağmen, şirket yönetimi tarafından bu durum kabul edilmemiştir. Ülkemizin koşulları düşünüldüğünde sözleşme bedelinde iki-dört kat revizelerin talep ve ısrar edilmesinin, müşterileri, sözleşmelerin feshine yönlendireceği açıktır. Müşterileri maksatlı olarak zorlayan bu yönetim anlayışı kasıtlı olarak yürütülmüş ve bu anlayış neticesinde müşteriler tarafından sözleşmelerin feshine gidilmiştir.

Image Halkla İlişkiler ve Strateji Tanıtım’ın tek imza yetkisine sahip olan her iki şirketin yönetim kurulu başkanı Canan Noyan, kasıtlı ve kötü niyetli olarak müşterileri feshe yönlendirmiş, bilerek ve isteyerek şirketin kapısına kilit vurulmasını sağlamıştır.

Biz çalışanlar olarak her iki şirketten de alacağımız olan iki buçuk aylık maaşlarımız, kıdem ve ihbar tazminatlarımız ile kullanılmayan izin bedellerimizin tahsili hususunda gerekli tüm hukuki ve cezai yasal yollara müracaat edeceğimizi kamu oyuna bildiririz.

Dünden beri bu süreçte bize desteğini esirgemeyen sektörümüzün derneklerinin yöneticilerine, tüm meslektaşlarımıza, basın mensubu dostlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

Image Halkla İlişkiler ve Strateji Tanıtım Eski Çalışanları

Eski çalışanlar tarafından kaleme alınan açıklamanın ardından ulaştığımız Canan Noyan, sosyal medyadaki paylaşımlardan haberdar olduğunu ancak söz konusu paylaşımlara ilişkin cevap vermeyi doğru bulmadığını belirtti. Noyan’ın konuya dair tarafımıza ilettiği açıklama ise şöyle:

Maalesef olumsuz ekonomik koşullar nedeniyle dar boğaza girmiş bulunan Image Halkla ilişkiler ve Strateji Tanıtım, mecburi olarak kapanma kararı almıştır.Sektöre birçok yeni işgücü kazandırmış olan ve özellikle bu nitelikleriyle ekol olarak bilinen, biri 31 yıllık (Image) diğeri 26 yıllık (Strateji) olan şirketlerimizin böyle bir sona gelmiş olması, talihsiz bir gelişme olarak bizleri çok üzmüştür. Mecburi nedenlerle alınmış bir karar olduğundan, aile içerisindeki mağduriyetlerimiz ortak olmuştur. Uzun süredir şirketimiz, finansal zorluklar içerisindeydi. Var olan bir şeyi esirgemek değil kaygımız; olmayanı, süreci uzatarak ya da zamana yayarak kayıpları artırmamaktı. Bugüne kadar sektördeki doğru ve dürüst duruşumuzun tanığı olarak; ciddi emek verilerek bugünlere getirilen şirketlerimizle ilgili talihsiz gelişmeleri olgunlukla karşılayacağınıza ve konuya esirgemek olarak değil, imkânsızlıklar nedeniyle alınmış mecburi bir karar olarak bakacağınıza inanıyoruz.

Saygılarımızla,

Canan Noyan

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.