MediaCat

Greenpeace’ten deniz kaplumbağalarına yardım çağrısı

Greenpeace iklim değişikliğinin deniz hayatı üzerindeki olumsuz etkilerini bir animasyonla anlatıyor.

Greenpeace’ten deniz kaplumbağalarına yardım çağrısı

Her yedi deniz kaplumbağası türünden altısının soyunun tükenme tehdidiyle karşı karşıya olduğu günümüzde Greenpeace, Aardman Animations işbirliğinde, iklim değişikliğinin deniz hayatını nasıl değiştirdiğini anlatan yaklaşık iki dakikalık bir animasyon hazırladı.

Olivia Colman ve Helen Mirren’ın Jim Carter (Downton Abbey) ve Bella Ramsey (Game of Thrones) ile bir araya gelerek seslendirdikleri animasyon, evlerine ulaşmaya çalışan bir deniz kaplumbağası ailesinin dramla sonuçlanan yolculuğunu anlatıyor.

Kampanya hakkında konuşan ünlü oyuncu Helen Mirren şu sözleri söyledi: “Hayatım boyunca, doğanın insanlar tarafından hayal edilemez ölçüde yok edildiğini gördüm. Neslimizin gelecek nesillere zarar görmüş bir gezegen bırakacak olması beni üzüyor. Öte yandan, şu anda bir şey yapma ve bizden sonra gelecek insanlara düzgünce korunmuş okyanuslardan oluşan bir miras bırakma fırsatımız var.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.