MediaCat

Sıradışı bir doğum günü kutlaması

Doğanın ince bir mesajı var…

Sıradışı bir doğum günü kutlaması

Gülümseyen konuklar, akrabalar, dostlar; çeşit çeşit hediyeler, üflenip söndürülmesi için üzeri mumlarla dolu bir pasta. Doğum günü neye benzer diye sorsalar, aklınıza herhalde ilk gelecek detaylardır bunlar.

Greenpeace Brezilya ise 25’inci doğum günü pastasında mumlar yok. Hazırlanan reklam filminde, arka planda “iyi ki doğdun” melodisi ile çınlayan sade bir ıslık, ekranda ise yanan bir ağaç var. Üfleme efekti geldiği zaman alkış sesleri duyulmuyor. Islığın ardına gizlenmiş orman sesi daha bir ortaya çıkıyor sadece. Ardından, Greenpeace Brezilya’nın doğum günü konuşması geliyor. Konuşmanın tek bir mesajı var: Arkamızda sizden başka kimse yok.

Birleşmiş Milletler tarafından Rio de Janeiro’da 108 ülke temsilcilerinin katılımı ile hayata geçirilen, çevreye verilen zararın nasıl önlenebileceğinin masaya yatırıldığı Dünya Zirvesi’nin yapıldığı 1992 yılından bu yana Brezilya’da faaliyet gösteren Greenpeace, küresel ısınmayı önlemek ve Amazon ormanlarını korumak için çeşitli kampanyalara imza atıyor. Yeni hazırlanan reklam filmi ise doğum günü mumu ve orman yangını arasında kurduğu analoji ile insanlara güçlü bir mesaj sunmuş oluyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.