Burger King’den gerçek kralı kızdıran kampanya

Markadan tartışmalı bir "online seçim".

30.05.2017 - 11:49 | Sencer Uçar

Burger King Rusya'dan tepki çeken kampanya

Burger King’in Belçika’da yayınlanan son reklam kampanyasında yer almasından Belçika Kralı Philippe’in pek de mutlu olduğu söylenemez.

Zira Burger King tarafından geçtiğimiz hafta sonu başlatılan online reklam kampanyasında, insanlardan Kral Philippe ile Burger King arasında bir seçim yapmaları isteniyor.

Kraliyet ailesi sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, ailenin onayı olmadan Burger King’in krala ait herhangi bir görseli kullanmasına izin verilmeyeceğinin belirtilmesine rağmen online reklam kampanyası durdurulmuş değil.

Cumartesi gününden bu yana insanlar whoistheking.be adresine girerek gerçek kralın kim olduğu konusunda oylama yapıyor. Gerçek krala oy verenler, “Emin misin? Patateslerini kızartacak olan o değil ama!” gibi bir uyarı ile karşılaşıyor.

Kampanya, fast food zincirinin Belçika’da Haziran sonunda açacağı ilk şubenin tanıtımı için gerçekleştiriliyor. Burger King’in online sandıktan çıkan sonuçlar ile ne yapacağı ise bilinmiyor.

Kraliyet ailesinden gelen tepkilere Burger King’den yanıt gelmiş değil. BBC’ye konuşan bir yetkili ise kendilerine kraliyet ailesinden resmi bir tepkinin ulaşmadığını söylüyor.

Kaynak: Mashable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.