İrfan Değirmenci programı ve ödülleriyle Sosyal TV listesinde

20-22 Haziran tarihleri arasında Twitter’da en çok konuşulan programlar.

23.06.2014 - 18:03 | MediaCat

Perşembe gecesi Final bölümü yayınlanan Survivor, Cuma günü de konuşulmaya devam ederek toplamda aldığı 15,140 Tweet ile günü birinci sırada kapattı. Turabi’nin galibiyeti konuşulmaya devam ederken, bir yandan da diğer yarışmacıların yarışma sonrası planları ile ilgili çıkan haberler Sosyal TV izleyicileri arasında hızla yayıldı.

ATV’nin yaz sezonunda yayınladığı Diğer Yarım adlı dizi, ilk yayın gününde Sosyal TV’ye hızlı bir giriş yaptı ve günü ikinci sırada kapattı. “Sanırım bu diziyi sevdim” diyen Sosyal TV izleyicileri bir yandan da dizide çalan Bir Mektup Yazdım Sevdama adlı Karadeniz türküsünden “Mektup yazdım sevdama, okusun heceleri, geleceğim aklına da cuma geceleri, getir beni aklıma da cuma geceleri” satırlarını alıntı yaparak paylaştı.

Kara Para Aşk, Cuma günü de konuşulmaya devam ederek günü üçüncü sırada kapattı. Dizi finalinin şokunu konuşmaya devam eden izleyiciler bir yandan da gelecek sezon ile ilgili öngörülerini paylaştı.

Pepee’nin yaratıcısını konuk eden İkinci Sayfa, Cuma günkü yayını ile Sosyal TV’de dördüncü sırada yer aldı.

Sosyal TV izleyicileri Pepee’yi ne kadar sevdiklerini ve yaşlarına rağmen nasıl heyecanla izlediklerini paylaştı. İrfan Değirmenci ile Günaydın, Cuma günün beşinci sırada kapattı.

Sosyal TV’de Cumartesi
Yaz Sezonunda Cumartesi günlerinin artık yeni bir yarışması var, O ses Çocuklar. İlk yayın gecesinde Sosyal TV izleyicisinin dikkatini çekmeyi başaran yarışma, bunun hızı ile günü birinci sırada kapattı. Hadise, Murat Boz ve Mustafa Ceceli’den oluşan jüri izleyicilerden destek görürken yarışmayı “O Ses Çocuklar kadar saçma sapan bir program nasıl yayınlanır? O çocukların psikolojisi hiç düşünülmüyor mu? Ama para kazanacak Acun!” diyerek eleştirenler de vardı.

Fatih Harbiye, sezon finali ile Cumartesi gününü ikinci sırada kapattı. Heyecanlı bir sezon finaline imza atan ekip Sosyal TV izleyicilerini ekranlarının ve klavyelerinin başına kilitlemeyi başardı. “Bu ne ya? 3 ay beklemek var! Ya kalp buna dayanır mı?” diyen izleyiciler gece boyunca #sezonfinali, #ölenekadarseninim, #kolibafilm, #40bölüm, #fatihharbiyenin, #fatihharbiyeailesi, ve #narimen etiketlerini parmak uçlarından düşürmedi.

Yaz sezonu ile rahatlayan performans savaşlarında Arka Sokaklar da kendi adına hatırı sayılır bir yol kat ederek Cumartesi gününü üçüncü sırada kapattı. Soma konusunu işleyen bölümde ağırlıkla “Adamdır #ArkaSokaklar unutmadı gene #SOMA’yı” yorumları yapıldı.

Magnum Altın Kelebek Ödülleri ve Sosyal TV’de Pazar Gecesi
Pazar gününün açık ara tartışmasız zaferi gece Güneşi Beklerken’e aitti. Yeni bölümü Altın kelebek dolayısı ile gelecek haftaya ertelenen dizinin Sosyal TV izleyicileri dizileri ile ilgili “En İyi Dizi Yönetmeni” ödülü heyecanını hep birlikte paylaştı. Dizinin final mi yoksa sezon finali mi yapacağı hala tartışma konusu olurken Hande Doğandemir’in “Güneşi Beklerken’in bana kattığı en güzel şeylerin başında geliyor Altan Dönmez’i tanımak. İyi ki varsın be hocam @altandonmez” Tweeti Top Tweet oldu.

O Ses Çocuklar ikinci yayın günün de ikinci sırada kapattı. Sosyal TV izleyicileri Murat Boz’u gecenin bombası seçerken “#osesçocuklar Mustafa Ceceli varken Hadise’yle Murat’ı seçen çocuk akılları…” gibi yorumlar paylaştı. İzleyicilere göre ikizler Çağla ve Doğa’nın performansı geceye damga vuran performans oldu. Berna Laçin’in “O ses çocuklar versiyonunda 9 yaşındaki çocuklara, istenmeme, kaybetme, seçilememe duyguları yaşatılıyor ya ne diyim! RTÜK ne yapıyor acaba!” Tweeti Top Tweetler arasında yer aldı.

İrfan Değirmenci Altın Kelebek ödüllerinde aldığı “En İyi Erkek Haber Sunucusu” ödülü ile Sosyal TV izleyicilerinden büyük destek gördü. Değirmenci’nin konuşması Sosyal TV izleyicileri arasında hızla yayılırken bir yandan da hem haberciliği ve programı hem de yaptığı konuşma için tebrikler aldı.

Altın Kelebek Ödülleri
Bunların yanında Pazar gecesine Magnum Altın Kelebek Ödülleri damgasını vurdu. Toplamda 33,059 kullanıcıdan 50,439 Tweet alan tören Medcezir’den Güneşi Beklerken’e, Küçük Ağa’dan İrfan Değirmenci ile Günaydın programının Sosyal TV izleyicilerine kadar geniş bir Sosyal TV izleyici kitlesinin dikkatini çekerek ekranlarının ve klavyelerinin başına kilitledi.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 20-21-22 Haziran 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.