Gözyaşlarına son!

Almanya menşeli Sixt'ten sürpriz sonlu bir Sevgililer Günü kampanyası.

09.02.2018 - 16:18 | Gönül Hadımlı

Gözyaşlarına son!

Sevgililer Günü reklamlarını bilirsiniz; duygu yüklü, dram ve gözyaşı doludur. Kalplere dokunarak hedef kitleyi cezbetme gayesindedir. 14 Şubat kapımızdayken haliyle bu reklamlar da daha sık karşımıza çıkıyor. Fakat tüm pazarlarda hızlı bir büyüme kat etmekte olan Almanya menşeli araç kiralama markası Sixt, Sevgililer Günü’nü cesur bir hamleyle göğüslüyor. Thjnk reklam ajansı ve Tempomedia yapımevinin imzalarıyla marka romantik, duygu yüklü, üç dakikalik bir reklam kampanyası yayınlıyor. Ancak reklam filminin duygusal hikâyesi sürpriz bir finale gebe.

Filmde Laura’nın, kaybettiği sevgilisi Tom’a Mecnun misali dağları delerek, kilometrelerce yol kat ederek ulaşma hikâyesini izliyoruz. Laura’nın Tom’u bulması bir sürpriz olmazdı, tabii ki sevgililer kavuşuyor. Asıl sürprizi biz söylemeyelim de tadı kaçmasın.

Sevgililer Günü’ne özel olarak araçlarına yüzde 25 indirim yapan marka, reklam filmini “Tamam, duygusallığı beceremedik ama cebinizi yakmamayı becerebiliriz” sloganıyla bitiriyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Sixt
  • Reklam Ajansı: Thjnk
  • ECD: Francisca Maass, Florian Weber
  • Prodüksiyon Şirketi: Tempomedia
  • Yönetmen: Laurent Chanez
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.