Gözlerinizi kurbanların gözlerinden kaçırmayın

Şarkıcı Usher'dan göz temasıyla çalışan video.

26.10.2015 - 11:57 | Arzu Nilay Kocasu

Gözlerinizi kurbanların gözlerinden kaçırmayın

R&B aleminin meşhur isimlerinden Usher, şarkıcı dostları Nas ve Bibi Bourelly’i de yanına alarak yalnızca ABD’yi değil tüm dünyayı etkileyen ötekileştirme meselesine parmak basan bir projeye imza attı.

ABD’nin kanayan toplumsal yaralarından biri olan ırk temelli çatışmalara tepkisini dile getirmek için müziğini bir adım öteye taşımaya karar veren Usher, dijital ajans AKQA ve çevrimiçi müzik yayını hizmeti Tidal ile işbirliği yaparak interaktif bir müzik videosu yayınladı.

Usher’ın Chains isimli şarkısı için hazırlanan Don’t Look Away isimli bu özel videoyu izleyebilmek için video boyunca ekranınızda beliren Trayvon Martin, Rekia Boyd, Caeser Cruz ve maruz kaldıkları şiddet nedeniyle yaşamını yitirmiş diğer pek çok insanın gözlerinin içine bakmak zorundasınız. Kurbanlarla göz temasının kesilmesi halinde kendi kendine duran müzik videosunun devam etmesi için videoyu kaldığı yerden başlatıp gözlerinizi ekranda beliren gözlerden kaçırmamanız gerekiyor.

Toplumun gözlerini kaçırıp yok saydığı, şiddetli ve şaibeli biçimde hayatlarına son verilmiş kurbanlara dikkat çekmek amacından doğan ve yüz tanıma teknolojisiyle hazırlanmış ilk müzik videosu olma unvanına sahip Don’t Look Away’i buradan izleyebilirsiniz. Videodan tam verim alabilmek için Chrome veya Firefox kullanmanızda yarar var.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.