MediaCat

Görme engelliler için sesli ATM

Vakıfbank, hizmete sunduğu “Engelsiz Yaşam ATM’leri” ile tüm görme engelli ve görme güçlüğü çeken müşterilerine hizmet sunmaya başladı.

Görme engelliler için sesli ATM

Vakıfbank, hizmete sunduğu “Engelsiz Yaşam ATM’leri” ile tüm görme engelli ve görme güçlüğü çeken müşterilerine hizmet sunmaya başladı. İlk etapta 60 farklı şehirde kurulacak olan “Engelsiz Yaşam ATM”leri, sesli işlem yapma özelliği ile engelli kişilerin yapacakları bankacılık işlemlerinde büyük kolaylık sağlayacak

Bankadan yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Görme engelli müşterilerimiz için “Engelsiz Yaşam ATM’leri”ni Türkiye’de ilk kez 60 farklı şehirde hizmete sunuyoruz. Bankomat 7/24 kartı olan görme engelli Vakıfbank müşterileri, sesli işlem yapma özelliği olan Engelsiz Yaşam ATM’leri sayesinde işlemlerini tek başlarına yapabiliyor, kulaklıklar aracılığıyla bu ATM’lerden “Para Çekme” ve “Bakiye-Ekstre Sorma” işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Engelsiz Yaşam ATM’leri üzerinde Braille alfabesi ile yazılmış kabartmalar kullanılarak görme güçlüğü çeken Vakıfbank müşterilerinin sorunsuz ve yardım almadan işlemlerini yapabilmesi sağlanıyor.

Ayrıca, istenildiği takdirde, işlem sırasında ATM ekranı müşterinin güvenliği için karartılıyor, tüm yönlendirmeler ve işlemler sesli olarak müşteriye kulaklık üzerinden bildiriliyor. Engelsiz Yaşam ATM’leri için www.vakifbank.com.tr adresinden veya 444 0 724’ten bilgi alınabilir.”

(Kaynak: Milliyet )

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.