Google’la hayatı paylaşın

Hamilelik döneminde de Google sizin için çalışıyor.

06.03.2013 - 11:12 | MediaCat

Google'la hayatı paylaşın

Sabah saat 9:30. Çoktan ofisinize varmışsınız. Dokuz aylık hamile eşinizse evde ve kendini yataktan çıkartmaya çalışıyor. Ancak Google sağ olsun, günün her saniyesini eşinizle iletişim halinde geçirebilecek, çocuğunuz dünyaya gelene kadar oluşacak tüm beklenti ve kaygılarınızı paylaşabileceksiniz.

İnternet devinin bünyesinde yer alan video ajansı AcrossthePond ve yapım şirketi SilentStudios imzalı bu reklam filmi;konuşma, arama, haritalar gibi basit görünen uygulamaların insan hayatına ne denli entegre olduklarını ve insanların sevdikleri ile irtibat halinde kalmalarına olanak sağladığını anlatıyor.

Yine özellikle Google’ın karakterini yansıtan reklam müziği de LittleMissSunshine ile popüler hale gelen Devotchkaya yakın, enstrümantal tarzda seçilmiş ve varoluşun tarifi olmayan anlam ve neşesini yansıtmak adına kullanılmış. Öyle görünüyor ki bu duyguları aktaran Google’a için, iletişimin büyük bir bölümünün telefonda konuşmaktan, daha az samimi fakat bir o kadar daha etkili mesaj temelli iletişime döndüğü günümüzde; asıl önemli olan bir şekilde hayatı paylaştığınız, türün devamını sağlamak konusunda işbirliğinde olduğunuz, üzerine titrediğiniz insanla bir arada olabilmek.

Sonuç olarak bu tarz, aramıza mesafelerin girmesine rağmen hayatı, ilişkileri ve dünyayı algılayışımızı isabetli bir şekilde temsil ediyor. Film aynı zamanda erkeklerin de eşlerinin hamile oldukları dönemi anlatmak konusunda oldukça başarılı. Tam da bu yüzden pasif-agresif halleri bazen çekilmez olsa da, eşinizin talep ettiği ananası ses çıkarmadan alıyorsunuz. Neticede ailenizin en yeni üyesini yılın büyük bir bölümü karnında taşıyan kişi eşinizdi – Bu konuda Google Plus’taki arkadaşları eşinizle hemfikir olduklarını söylüyor.

Ne olursa olsun, eşinizin arkadaşlarından onay alması gerekmiyor. Sizi her zaman dinleyen Google, eşinizin ve sizin yeni en iyi arkadaşınız. Aynı zamanda sekreteriniz, terapistiniz, finansal danışmanınız, emlakçınız, pusula ve hatta gebelik danışmanınız.

Haluk Kasarcı

(kaynak: adweek)