MediaCat

Gölgede QR kod uygulaması

Kore’de Walmart’a eşdeğer, dünya üzerinde 141 zincir mağazası olan Emart, öğle vaktinde satışlarını artırmak için QR kod uygulamasını etkin bir şekilde kullandı.

Gölgede QR kod uygulaması

Kore’de perakende zinciri Emart, satışların önemli ölçüde düştüğü öğle vaktinde durumu tersine çevirmek için, QR kod uygulamasını kullandı.
Cheil Worldwide ortaklığıyla gerçekleştirilen deneyimde amaçlanan, öğle vaktinde insanların ilgisini çekmek oldu.

Cheil Worldwide, ‘Güneşli Satış’ adını verdiği, güneşin vurduğu tam öğle vaktinde (12-13 arası) fonksiyonel bir QR koda dönen, 3D olarak ‘gölgede QR kod’ uygulamasını düzenledi. Belirlenen saatlerde ‘Güneşli Satış’ta QR kod taranıp otomatik olarak mobil anasayfasına yönlendiriliyor ve 12 dolarlık kuponlar veriliyor. Şubat ayında, ‘Güneşli Satış’ 13 yerde oluşturuldu ve sonradan Seul şehri boyunca 36 yere ulaştı.

Kampanyanın başlamasından bu yana, Ocak ayına kıyasla, Şubat’ta 12 bin kupondan daha fazla kupon satıldı ve Emart üyeliği yüzde 58 arttı. Emart alışveriş merkezi, öğle satışlarını yüzde 25 artırdı.

 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.