23. Golden Drum’ın kazananları açıklandı

Yarışmada 15 Grand Prix, 42 Golden Drum ve 72 Silver Drum dağıtıldı.

24.10.2016 - 10:12 | Arzu Nilay Kocasu

18 – 21 Ekim 2016 tarihinde Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da 23’üncüsü düzenlenen Golden Drum’ın kazanan işleri ve ajansları belli oldu. Bu yıl 15 Grand Prix, 42 Golden Drum ve 72 Silver Drum’ın dağıtıldığı etkinlikte Good Cause Grand Prix Ödülü’nün sahibi Leo Burnett Beirut’un Halkla İlişkiler kategorisinden yarışmaya katılan işi Legally Bride oldu.

Golden Net Ödülü’nün 169 puanla McCann Worldgroup’a, Golden Rose Ödülü’nün ise Publicis Romania/Publicis One’a verildiği 23. Golden Drum’da en başarılı bağımsız ajans ödülü Tartini ise Rus ajans Voshod’a gitti. Golden Drum Brand Grand Prix’nin sahibiyse Ural Music Night oldu.

Ural music night

Özel ödüller kategorisinde Best Piece dalında Golden Drum Adriatic Ödülü Sea Hero Quest ile Saatchi&Saatchi Macedonia/Publicis One’ın oldu. Imago Ogilvy Wing of Love ilse Silver Drum Adriatic Ödülü’nün, McCann Belgrad ise Lav Popcorn ile Bronz Drum Adriatic Ödülü’nün sahibi oldu.

Sea Hero Quest

Wing of Love

Saatchi&Saatchi Macedonia/Publicis One Kreatif Direktörü Vasilije Ćorluka’ya Golden Watch Ödülü’nü kazandıran Sea Hero Quest Saatchi&Saatchi Macedonia/Publicis One’a En İyi Performans dalında Golden Drum Adriatic Ödülü’nü de kazandırırken Lav Popcorn Silver Drums Adriatic Ödülü’nün, Saatchi&Saatchi Belgrade/Publicis One ise The Most Important Call In Your Life ile Bronz Drum Adriatic Ödülü’nün sahibi oldu.

The most important call in your life

The Off Drum yarışmasının Ljubljana Poster Ödülü kazananlarıysa şöyle:

Birincilik Ödülü: Ljubljana is Sport, Tsvetan Aleksandrov

23. Golden Drum'ın kazananları açıklandı

İkincilik Ödülü: BeTheBeat_mockup; Dijana Dimitrievska, Denica Bojarovska, Nino Ilievski

23. Golden Drum'ın kazananları açıklandı

Üçüncülük Ödülü: We Are One, Dijana Dimitrievska

23. Golden Drum'ın kazananları açıklandı

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.