Geleceğe ne miras bırakacaksınız?

McCann Health Brezilya'dan organ bağışına teşvik eden bir reklam kampanyası.

27.04.2018 - 14:27 | Gönül Hadımlı

Geleceğe ne miras bırakacaksınız?

Brezilya Organ Nakil Derneği’ne göre, her sekiz Brezilyalı’dan sadece biri organ bağışçısı. Uluslararası Tıp Merkezi’ne bağlı Moinhos de Ventos Hastanesi, insanları organ bağışına teşvik etmek amacıyla, “En değerli varlıklarınız kime miras kalacak?” sorusunu soruyor. McCann Health de bu soruya dikkat çekebilmek adına Fabergé yumurtalarını göz, kalp ve böbrek olmak üzere üç farklı insan organı formunda yeniden tasarlıyor.

1842 yılında Sankt-Peterburg’ta Gustav Fabergé tarafından yapılan ve halihazırda dünyada yaklaşık 70 tane bulunan Fabergé yumurtaları, bugün dünyanın en değerli sanat eserleri arasında konumlanıyor. McCann Health ise organ bağışına vurgu yapan yeni reklam kampanyasında, bağışlanan organların Fabergé yumurtaları kadar değerli olduğu mesajını veriyor.

McCann Health Brezilya’nın kreatif direktörü Bruno Abner, “Kampanya çok basit bir soruyla organ bağışına dikkat çekmeyi amaçlıyor: Miras olarak ne bırakacaksınız? Gerçekten en değerli varlığınız ne?”

Geleceğe ne miras bırakacaksınız?

Geleceğe ne miras bırakacaksınız?

Geleceğe ne miras bırakacaksınız?

KÜNYE

  • Reklamveren: Moinhos de Ventos Hospital
  • Reklam Ajansı: McCann Health Brezilya
  • Art Direktörler: Thiago Silva, Daniel Machado
  • İllüstrasyon: Lightfarm Brezilya
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.