Geçtiğimiz hafta sosyal medyada en çok konuşulan programlar

Kimola 26 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasındaki Twitter verilerini inceledi.

02.02.2015 - 14:01 | MediaCat

Sosyal TV’de Haftanın Öne Çıkanları
Sosyal TV ‘de hareketli bir haftayı daha geride bıraktık. Geçen sezonun sevilen dizisi Kardeş Payı ekranlara hızlı bir dönüş yaparken, Arkadaşım Hoşgeldin bu Cumartesiyi sezon finali ile kapattı. ATV’nin beklenen dizisi Bedel ise bu hafta ilk bölümü ile izleyicilerin karşına çıktı ve Perşembe yarışlarına ben de varım dedi.

Haftalık İlk 5

Kara Para Çarşamba
Sosyal TV’de geniş ve sadık bir izleyici kitlesine sahip olan Kara Para Aşk, bu hafta yayın gününü zirvede tamamlarken haftalık sıralamada %7,72 share ile üçüncü sırada yer aldı. İzleyiciler dizinin yayın saatinin maçlara göre ayarlanıp değişmesi konusunda kanala tepkilerini dile getirirken gece boyunca diziyle ilgili yakaladıkları hataları ve eleştirilerini dile getirmekten kaçınmadı. Dizi sezon açıldığından beri en yüksek Sosyal TV performansını yakalarken geceyi toplamda 21.649 tweet ile birinci sırada tamamladı.

Kardeş Payı Dönünce
Geçen sezon ekran hayatına başlayan Kardeş Payı büyük bir hayran kitlesi ve Sosyal TV’de kendine hatırı sayılır bir hacim elde etmişti. Bu sene sezonu biraz daha erken açan dizi, efsanevi bir geri dönüşe imza atarak Perşembe gecesini sosyal TV’de açık ara birincilikle tamamladı. Yayın gecesinde 26,370 izleyiciden toplamda 30,590 tweet alan dizi bu performansıyla haftalık sıralamada da beşinci sıradan girdi. Gece boyunca Sosyal TV izleyicileri diziye duydukları özlemi ve sonunda Türk televizyonlarındaki en iyi işlerden birine geri kavuştuklarını sıklıkla dile getirdi. İzleyicilerin bir kısmı hiç bir Türk dizisini izlemedikleri halde Kardeş Payı için ekran başına geçtiklerini paylaşırken bir kısmı da sansürsüz versiyonunu ertesi gün internet üzerinden izleyeceğini söyledi. Kardeş Payı’nın izleyicilere verdiği mutluluk ve duyulan özlem gecenin hakim konularındandı. “Bir insan dünyaya barış ve mutluluk getireceğim diye yola çıkıp bizi nasıl Divriği’ye getirebilir?”, “Kardeşimizin ismi Fernandes olacak. Babamızdan kalan son mirasa Sezai ismini koyamayız.” ve “Bu selamı soldan verdiğinde hatta rükuya kalkarken Meksika Dalgası yapmaya çalıştı ya, o zaman anlamalıydım, mal bu.” gecenin en çok paylaşılan alıntıları oldu. Dizi zirve anını saat 22:00’da dakikada 551.6 tweet ile yaparken bu sezonun tweet/dakika rekorlarından birine imza attı.

Bedel’e Merhaba
NTC Medya’nın yapımcılığını üstlendiği, ATV’nin yeni dizilerinden Bedel bu Perşembe ekranlardaki yerini aldı. Yayın gününü Sosyal TV’de 9’uncu sırada tamamlayan dizi geleneksel reytinglerde de Total’de 18’inci, AB’de 15’inci sırada yer aldı. İzleyiciler diziyi Yeşilçam filmlerine benzeterek senaryonun orijinalliğini sorgularken dizideki ilişkiler ilk bakışta anlamak için çok karmaşık yorumları aldı. Kumar sahnesi dizinin en çok konuşulan sahnelerinden biri olurken dizinin kadınlara bakış açısı ciddi şekilde eleştirildi. Necip Memli gecenin en çok konuşulan oyuncusu oldu ve izleyicilerin çoğu diziyi onun kurtardığı gibi yorumlar paylaştı. Gonca Sarıyıldız ise konuşulan bir diğer oyuncu oldu. İzleyicilerin bir kısmı Diğer Yarım’dan tanıdıkları Sarıyıldız’ı izlemek için ekran başına geçtiklerini paylaştı.

Arkadaşım Hoşgeldin’e Veda
Kanal D’nin sevilen programı Arkadaşım Hoşgeldin bu Cumartesi sezon finali bölümü ile Sosyal TV’de yayın gününü beşinci sırada kapattı. Program %5.25 share ile yayılımda 19,8 milyon kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı. İzleyiciler gece boyunca “Son kez #arkadaşımhoşgeldin biliyorum bir gün geri döneceksiniz Lütfen çok özletmeden geri dönün çünkü Türkiye’nin size çok ihtiyaci var.”, “veda ederken bile güldüren program #arkadasimhosgeldin başladı.” ve “Sezon finaliyle yine yeniden gülmeye hazırız bence #arkadasimhosgeldin hepimize bol kahkahalı bir hafta sonu dilerim” gibi yorumlar paylaştı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 26 Ocak – 01 Şubat 2015 arasında toplanan Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.