Gates bedava kullanım hakkı sunuyor

Microsoft Başkanı Bill Gates, kullanıcısını angajmanı dolayısı ile ödüllendiriyor...

22.05.2008 - 16:38 | MediaCat

Microsoft Başkanı Bill Gates’e göre web araştırmaları basit arayüzler ve sağlam verilerden oluşan sonuçları içermenin yanında kullanıcısını angajmanı dolayısı ile ödüllendiriyor.

www.adage.com sitesinde yer alan haberde, Live search üzerinden e-ticaret araştırması yapan müşteriler için indirimler açıklandı. Bu şekilde Microsoft ödüllendirmenin ne şekilde olucağını da açıklamış oluyor.

Her ne kadar firma araştırmanın gelecekteki ekonomik modeliyle ilgili yaptığı açıklamanın yankıları ile çevrili olsa da, bu açıklama insanları Microsoft’un en büyük rakibi olan Google’dan uzak tutmaya yaramakta.

Fikrin basit ama oldukça parlak olduğu ifade ediliyor.

Klasik alım başına maliyete dayalı fiyatlandırma modeli uygulanıyor. Model, Live Search vasıtası ile satacağı ürünü duyurmanın maliyetine ilişkin.

Reklamı yapılan ürünü almaya karar veren müşteri ürünü seçtiğinde Microsoft bu parayı müşteriden almak yerine bedava kullanım hakkı sunarak geri kazandırmış oluyor. Böylece Microsoft bu satıştan reklam geliri elde etmeden geri dönüşüme sokmuş oluyor.

Bill Gates’in dediğine göre, “Web search” parmak uclarınızla çok kısa sürede ulaşabiliceğimiz bilgi, neye bakmak istiyorsanız ona rehberlik ediyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.