Garanti en iyi yerel banka

Garanti Bankası, bankacılık ve sermaye piyasaları konusunda dünyanın önemli otoritelerinden Euromoney dergisi tarafından...

09.02.2009 - 10:17 | MediaCat

Garanti Bankası, bankacılık ve sermaye piyasaları konusunda dünyanın önemli otoritelerinden Euromoney dergisi tarafından, “özel bankacılık” alanında Türkiye’de faaliyet gösteren en iyi yerel banka (Best Local Bank of Turkey) seçildi. Euromoney’nin araştırması sonucunda, özel bankacılık alanındaki mükemmellik standartlarını belirleyen kuruluşlara verilen ödüller, 19 Şubat 2009’da Londra’da gerçekleştirilecek bir törenle sahiplerini bulacak.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Erbil, “Garanti Masters Özel Bankacılık, kişiselleştirilmiş yenilikçi yatırım ürün ve hizmetleriyle, Türkiye’de özel bankacılık alanında kısa sürede önemli bir farklılık yarattı. Bu başarının arkasında, her zaman olduğu gibi müşteri odaklılık, inovasyon ve kaliteye olan güçlü inancımız yatıyor. Aldığımız ödül, dünya genelinde yaşanan ekonomik dalgalanmaya rağmen, 2008 yılında özel bankacılık alanında ne kadar değerli işler yaptığımızı gösteriyor. Ödülün bizi en mutlu eden yanı ise özel bankacılık alanındaki performansımızın uluslararası finans çevreleri tarafından fark edilerek takdir görmesi oldu.” dedi.