Galaxy için Samsung’a marka hakkı ihlali suçlaması

Samsung'un akıllı saatlerinde Galaxy adını kullanmaması için yasal başvuruda bulunuldu.

24.10.2018 - 10:53 | Sencer Uçar

Galaxy için Samsung'a marka hakkı ihlali suçlaması

Güney Koreli kol saati üreticisi Orient, Samsung’un marka hakkını ihlal ettiği gerekçesiyle, Galaxy marka akıllı saatlerin satışını engellenmesi için yasal başvuruda bulundu.

Ülkenin başkenti Seul’de gerçekleştirilen başvuruda Orient’in 1984 yılında Galaxy markasını tescil ettirdiği ve o tarihten bu yana Galaxy markasıyla saat üretiminde bulunduğu belirtildi.

Daha önceleri akıllı saatlerinde Gear adını kullanan Samsung, Galaxy akıllı telefonlarına uyumunu vurgulamak amacıyla Ağustos ayında akıllı saatlerini Galaxy Wearables olarak yeniden markalamıştı.

1959 yılında kurulan Orient, akıllı saatlerde Galaxy adının kullanılmasının adil ticarete ve patent yasalarına aykırı olduğunu ve ileride aynı adla akıllı saat geliştirme ihtimallerine de zarar verdiğini iddia ediyor. Güney Kore yasalarına göre, Samsung’un Galaxy akıllı saatleri elektronik cihazlar kategorisinde değerlendirilirken, Orient’in saatleriyse ziynet eşyası olarak sınıflandırılıyor.

Kaynak: Brandinginasia.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.