Frida’nın gizli kalmış yüzleri

Google'dan sanal Frida Kahlo sergisi.

28.05.2018 - 14:26 | Gönül Hadımlı

Frida'nın gizli kalmış yüzleri

Eşsiz sanat eserleriyle fantezi ile gerçekliği birleştiren ve yaratıcılığıyla dünyanın her köşesindeki kadınların ilham perisi, rol modeli olmuş bir isim Frida Kahlo. Yaşamı boyunca kronik ağrılarla mücadele etmek zorunda kalan Kahlo kaçış kapısını sanatta bulmuş, vücudunun onu sınırladığı noktalarda sanatla kanatlanıp uçabilmiş. Öyle ki şu sözleri sarf etmiştir kendisi: “Ayaklarım… Uçmak için kanatlarım varken size neden ihtiyacım olsun ki?”

Bugün ise Google’ın Art and Culture uygulaması dünyanın her bir köşesinde Kahlo’dan izler barındıran müzelerle işbirliği yaparak, Kahlo’nun sadece ikonik resimlerini değil aynı zamanda daha az bilinen sanat eserlerini, şahsi mektuplarını, gezi günlüklerini ve çok daha fazlasını barındıran 800 parçalık bir sanal sergi açıyor.

Frida’nın Yüzleri (Faces of Frida) sadece ücretsiz gezebileceğiniz bir galeri değil, aynı zamanda sanatçının eserlerinin ardında yatan derinliklere ulaşabileceğiniz, sanatçının kendisini daha yakından tanıyabileceğiniz bir alan sunuyor katılımcılarına.

Merak edenler, projeye buradan ulaşabilirler.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.