MediaCat

FOX reklam kuşaklarını kadınlara açıyor

Marka, Hayran Olunacak Kadınlar projesini yeni bir boyuta taşıdı.

FOX reklam kuşaklarını kadınlara açıyor

FOX, hayatta zorluklara karşı mücadele eden ve kendi ayakları üzerinde durma çabasındaki kadınların öykülerinin öne çıkarılarak, bu öykülerin herkese ilham kaynağı olması hedefiyle Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) işbirliğinde hayata geçirdiği Hayran Olunacak Kadınlar sosyal sorumluluk kampanyası kapsamında yeni bir adım daha atıyor. Marka, kadınların kısıtlı olanaklarla kurdukları markalar için reklam filmleri çekerek, söz konusu filmleri reklam kuşaklarıyla milyonlara ulaştırıyor.

Kampanya kapsamında, kendi ayakları üzerinde durma çabasındaki kadınlara destek olmak amacıyla KEDV tarafından oluşturulan fona yönlendirme yapılıyor ve izleyici bağış yapmaya davet ediliyor.

FOX’un ekran yüzleri İsmail Küçükkaya, İlker Ayrık, Zuhal Topal ve Çağla Şıkel’in, öyküleri birbirinden farklı fakat çabaları ortak dört kadınla bir araya geldiği tanıtım filmlerinin ardından, kampanyanın ikinci aşamasında FOX, kadınların kendi emekleriyle kurdukları markalara Rafineri ile birlikte kurumsal kimlik çalışmalarında bulundu. Markalar için logo, ambalaj, etiket tasarımları ve reklam filmleri hazırlandı.

KEDV ile birlikte Türkiye’nin beş farklı ilinden seçilen beş kadın için yapılan çalışmalarda hazırlanan reklam filmleri, ilk olarak dün akşam prime time’da, projeye ayrılan reklam kuşağında yayınlandı. Kadınlara ait markalar, eşzamanlı olarak FOX’un tüm dijital ve sosyal mecralarında tanıtılmaya başlandı. Bu projeyle, markalarının tanıtımı yapılan kadınların üretimlerinin desteklenmesi ve benzer durumdaki kadınlara ilham ve cesaret verilmesi hedefleniyor.

Satmakta zorlandıklarını domateslerini değerlendirmek için salça üretimine başlayan kadınlar tarafından kurulan Ayaş Akkaya Tarımsal Kooperatifi’nin, sabun üretimi yapan Mardinli kadınların oluşturduğu İpekyolu Kadın Kooperatifi’nin, glütensiz ürünler sunan Soma Kadın Kooperatifi’nin, girişimci bir kadının Eskişehir’de kurduğu Beyzade Konağı Kahvaltı Salonu’nun ve Kocaelili kadınların evlerinde yaptıkları ürünlerin satıldığı Zeynep Çeyiz’in filmlerinden oluşan reklam kuşağı şöyle:

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.