FOX Networks Group ve Calinos Entertainment’tan işbirliği

Taraflar yeni bir içerik satış anlaşması imzaladı.

21.11.2019 - 13:37 | MediaCat

FOX Networks Group ve Calinos Entertainment'tan işbirliği

FOX Networks Group ve Calinos Entertainment yeni bir içerik satış anlaşması imzaladı. Buna göre, FOX’ta yayınlanmış olan ve FOX Networks Group Content Distribution (FNGCD) bünyesinde yurtdışı satışı gerçekleştirilen Türk içeriklerinin temsilciliğini Calinos Entertainment üstlendi.

Aralarında No.309, Kalbimdeki Deniz, Aşk Yeniden, Çoban Yıldızı ve Kiraz Mevsimi’nin de bulunduğu 31 Türk dizisinin, National Geographic Türkiye yapımı belgesellerin ve Box Office’te öne çıkan Türk filmlerinin dağıtımını kapsayan anlaşma yürürlüğe girdi.

FOX Networks Group Türkiye Tematik Kanallar ve İçerik Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yadigar Belbüken, işbirliğini, “Calinos Entertainment ile dağıtım ortaklığımızı genişletmiş olmaktan çok memnunuz. Calinos Entertainment, Türk dizilerini dünya çapında doğrusal kanallara ve OTT servislerine lisanslama konusunda rekorlara imza atmış bir geçmişe sahip. Yeni ve devam eden dizilerimizle FOX’u önemli hedef kitleler arasında en çok izlenen kanal yaparak başarılı bir yıl geçirdik. Türk dizilerine olan talep devam ettikçe, Calinos Entertainment ile yaptığımız bu anlaşmanın dünya çapında daha fazla pazara ulaşma imkânımızı güçlendireceğine inanıyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

Calinos Entertainment Genel Müdür Yardımcısı İsmail Dursunov ise ortaklıkla ilgili olarak, “FOX markası altında üretilen, 3 bin saati aşkın yarışma programı, dizi, film ve National Geographic Türkiye yapımı belgesellerini içeren FOX kataloğunun tüm dünya televizyonlarına ‘ready-made’ ve ‘remake’ haklarının tarafımızdan dağıtılacak olması sektör açısından kayda değer bir gelişmedir. 1997’den beri, uluslararası marketlerde bugüne kadar 150 ülkeye dağıtımını yaptığımız 60 bin saatin üzerindeki içeriğe FOX markası altındaki yapımları da dahil ederek yolculuğumuza devam etmekten mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.