MediaCat

Finish’in yeni su elçisi Kıvanç Tatlıtuğ

“Yarının Suyu” kampanyasını sürdüren Finish’in yeni su elçisi Kıvanç Tatlıtuğ oldu.

Finish’in yeni su elçisi Kıvanç Tatlıtuğ

Türkiye’nin suyunu korumayı misyon edinen Finish, “Yarının Suyu” hareketi kapsamında sevilen oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile su tasarrufunda yeni bir dönem başlatıyor. Bugün gerçekleştirilen basın toplantısında hareketin yeni su elçisi olduğu açıklanan Tatlıtuğ, “Zaman Su Gibi” kampanyasının reklam filminde ülkede kurumakta olan göllere dikkat çekiyor.

Reckitt Türkiye Hijyen Genel Müdürü Abhishek Chuckarbutty, Reckitt Türkiye Hijyen Pazarlama Direktörü Tarık Bayar, Finish Kategori Pazarlama Müdürü Cem Oğuzcan ve oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda markanın yeni su elçisi Tatlıtuğ, katılımcılara gençliğindeki en güzel anılarının hep su kıyısında geçtiğini anlattı. Adanalı olduğunu hatırlatan Tatlıtuğ, reklam filmini izleyenlerin kendi memleketlerine dair anılarını gözlerinin önüne getirmelerini arzu ettiğini belirtti ve “Bir su elçisi olarak üzerime düşen tüm sorumlulukları teker teker yerine getireceğime söz veriyorum” dedi.

Finish'in yeni su elçisi Kıvanç Tatlıtuğ

Finish’in 2019’da başlattığı ve Türkiye’nin suyunun gelecekte tükenebileceğine dikkat çekerek herkesi tasarrufa çağırdığı kampanyası yanıtsız kalmamış, Ipsos’un Hane İçi Alışkanlıklar araştırmasına göre 6 milyon evdeki davranış değişikliği sayesinde 25 milyon ton yani bir göl kadar su korunmuştu.

Su konusunda durumun çok vahim olduğunun ve son 50 yılda Türkiye’de 36 gölün kuruduğunun altını çizen Tarık Bayar ise suya ilişkin alınan önlemlerin yağmur yağsın diye dilek dilemenin ötesine geçmesi gerektiğini söyledi.

Kampanyanın bulaşık makinesi sahipliğinin yüzde 90’ın üzerinde olduğu Türkiye’den başlayarak tüm dünyaya yayıldığını söyleyen Bayar, bu ışığın hiç sönmeden devam etmesini, Tatlıtuğ’un sesiyle birlikte rakamların yakın zamanda büyük artış göstermesini umduğunu belirtti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.