477 bin LEGO parçasıyla Toyota Supra GR

LEGO, Toyota Supra GR'ın gerçek boyutlu, sürülebilir bir replikasını tanıttı.

18.08.2021 - 14:33 | Aylin Anıl

477 bin LEGO parçasıyla Toyota Supra GR

LEGO, Toyota Supra GR’ın 35’inci yıldönümü için 477 bin 303 LEGO parçasını bir araya getirerek aracın etkileyici bir replikasını oluşturdu.

Toyota Gazoo Racing, modelin geliştirilmesinde 3 bin, yapım sürecinde ise 2 bin 400 saat harcandığını ifade etti. 1 ton 885 kilogram ağırlığındaki araca yola çıkabilmesini sağlayacak bir elektrikli güç aktarma ekipmanı da yerleştirildi. Büyük kısmı LEGO parçalarından oluşturulan Supra modelinin tekerlekleri, sürücü koltuğu, direksiyon simidi, gösterge paneli ve amblemi gerçek bir araçtan alındı.

Sürülebilir olsa da saatte maksimum 27 kilometre hıza ulaşabilen araç, trafiğe çıkmaya pek uygun sayılmaz.

LEGOLAND Japonya’ya yolu düşenler, şu an sergilenmekte olan LEGO Supra modelini 11 Ekim’e kadar ziyaret edebilecek. Kendi evlerinde LEGO’dan araba yapmayı düşünenler içinse 299 parçalık LEGO Toyota GR Supra Speed Champions seti satışa sunulacak.

Marka, benzer bir hamleyi geçtiğimiz haziran ayında da atmış, Lamborghini Sián’ın 400 binden fazla parçadan oluşan gerçek boyutlu bir modelini LEGO ve spor araba meraklılarıyla buluşturmuştu.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.