Film büyük ödülü Amerika’ya gitti

Uluslararası Cannes Lions Reklam Festivali'nde Film ve Film Craft kategorilerinde ödül kazanan işler belli oldu. Buna göre...

27.06.2010 - 00:00 | MediaCat

Bu yıl geçen yıllara oranla Amerika’nın tüm kategorilerde ödüllerin büyük bölümünü aldığına tanık olduk. Geçmiş yılların aksine Uzakdoğu ve Asya ülkelerinin başarı oranı bu yıl oldukça düşük.

Film büyük ödülü Wieden+Kennedy Portland’ın Old Spice için yaptığı ‘The Man Your Man Could Smell Like’ isimli çalışmasıyla Amerika’ya giderken, Türkiye’den kısa listeye giren tek çalışma olan Concept’in Şekerbank için hazırladığı sessiz filmi ödül kazanan 100 film arasında yer alamadı. 3900’den fazla filmin yarıştığı bu kategoride 14 altın ödül verildi.

The Man Your Man Could Smell LikeJüri Başkanı Leo Burnett kreatif direktörü Mark Tutssel büyük ödülü kazanan çalışmanın kendi kategorisini çok iyi tanımladığını, son derece yaratıcı, taze, simple bir fikir olduğunu ve geleceğe giden bir fikir olduğunu belirtti. Büyük ödül kazanan işin dışında en dikkat çeken iki çalışmanın altın aslan kazanan BBH London’ın Johnnie Walker  için yaptığı "The Man Who Walked Around The World" ve TBWA/CHIAT/DAY LA tarafından Gatorade için hazırlanmış "Replay" filmleri olduğunu belirtti. Bu iki çalışmanın storytelling’in en mükemmel örneklerinden olduğunu, filmlerin mükemmel olduğunu vurguladı.

Bu yıl Asya ülkelerinin başarı oranı düşerken Mısır’ın film kategorisinde 8 ödül kazanması dikkat çekti.

Film Craft ödülü

Film Craft kategorisinde büyük ödül Philips için yapılan "The Gift" isimli çalışmayla RSA Films London ve DDB London/DDB Worldwide London’a gitti.

The Gift

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.