MediaCat

Fiat’ın dijital işleri Armando Testa’da

Fiat Grubu, Avrupa’da dijital çalışmaları tek ajansla yürütmeye karar verdi.

Fiat’ın dijital işleri Armando Testa’da

Fiat Grubu Avrupa’daki dijital pazarlamasını yeniden yapılandırıyor. Şirket, grubun tüm markalarının yani Fiat, Alfa Romeo, Lancia ve Jeep’in Avrupa’daki dijital işleri için İtalya’nın en büyük bağımsız ajansı Armando Testa ile anlaştı.

İsmi açıklanmayan yedi ajans arasından işi alan Armando Testa dokuz Avrupa ülkesinde ofis açacak. İngiltere, Almanya ve Belçika’daki ofisler Kasım ayında; Fransa, İspanya, Hollanda ve Danimarka’daki ofisler ise 2013’ün Ocak ayında işe başlayacak.

Fiat, 1 milyar 800 milyon dolarlık harcamasıyla 2011 yılının en çok reklam veren 16. markasıydı. Bu miktarın yaklaşık üçte biri, yani 610 milyon doları Avrupa’ya harcandı. Reklam bütçesinin dijital işler için ayrılan yüzde 20’lik miktarı ise 120 milyon dolara tekabül ediyordu.

Fiat Grubu’nun Medya ve Dijital Pazarlama Müdürü, Alfa Romeo’nun da Pazarlama İletişimi Müdürü Maurizio Spagnulo, şu an bütçelerinin yüzde 20’lik payını oluşturan dijitalin en önemli yatırımlarından biri olduğunu ve bu rakamın 2013’te artacağını belirtti.

Daha önce her ülkede farklı ajanslarla çalışan grup, bazı durumlarda tek bir ülkede, tek bir marka için birden fazla dijital ajansla çalışıyordu. Bu şekilde harcamalarını ikiye katladıklarını ifade eden Spagnulo, dijitale yaptıkları yatırımın artmasıyla, artık çalışmaları tek elden yürütmeye karar verdiklerini dile getirdi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.