MediaCat

Euro RSCG, Havas Worldwide olarak değişti

Marka adının değişmesiyle birlikte Havas’ın ve Havas Dijital Grubu’nun işleyişi nasıl olacak?

Euro RSCG, Havas Worldwide olarak değişti

Havas; sade, basit ve bütünleşik bir yapıyla tüm etkinliklerinin ve ajanslarının merkezine dijitali yerleştiriyor. Grup, en büyük iletişim ağının ismini değiştirerek global markasının vizyonunu kuvvetlendirmeyi, yaratıcılıkla iletişimi birleştirmeyi amaçlıyor.

Havas grubu yeni haliyle iki ana markadan oluşuyor: Tüm global ajansları kapsayan Havas Media ve Havas Worldwide ağıyla Arnold Worldwide mikro ağını (beş kıtadaki 15 ülkede bulunan 16 ajans) bünyesinde barındıran Havas Creative.

Bugünden itibaren tüm Euro RSCG ajansları Havas Worldwide adıyla değişiyor (Euro RSCG, Euro RSCG Life, Euro RSCG 4D ve Euro RSCG WW PR markaları dahil olmak üzere 75 ülkedeki 316 ofisten bahsediyoruz). Ancak yönetimde herhangi bir değişiklik söz konusu değil.

Havas’ın Yönetim Kurulu Başkanı David Jones, bundan on yıl önce dünyadaki tüm ajanslarının merkezine dijitali yerleştiren ilk büyük iletişim ajansı olarak sektörde farklı bir yerde durmuş olduklarını söylüyor. Bu duruşlarından hareketle, bir kez daha yaratıcılık, iletişim ve dijitali birleştirerek sektörde öncü olduklarını vurguluyor. Jones, büyük holdinglerde yaratıcılık, iletişim ve dijitali birlikte çalıştırıp, birbirinden çeşitli ve farklı şirketlerin ve kültürlerin iş birliği içinde olmalarını bekleyen müşteriler için sektörün esasında hiç de kolay olmadığını ifade ediyor.

İsim değişikliğiyle ve yaratıcı ajansla medya ajansının Paris ve New York’a taşınmasıyla Havas’ın çok önemli bir avantajını öne çıkarmayı amaçladıklarını belirten Jones; Havas’ın, iletişim grupları arasında, müşterilerine yaratıcılık, dijital tecrübe, alanında yetkinlik ve yenilik öğelerinin güçlü bir bileşimini sunan en basit yapıya sahip ajans olduğunu söylüyor.

Havas Dijital Grubu  ise isim değişikliğiyle birlikte, hem iletişim hem yaratıcılık üzerine çalışma yapan şemsiye marka niteliğini kazanacak. Havas Dijital Grubu, yeni bir iletişim ağının ya da yeni operasyonel işleyişin aksine Havas’ın temel modeldeki dijital yapısına olan mevcut bağlılığını yansıtan, başlı başına bir marka olacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.