MediaCat

FestZ’nin programı belli oldu

10-11-12 Haziran’da deneyim, eğitim, ilham ve eğlenceyi bir araya getirmeye hazırlanan gençlik festivali FestZ’nin programı açıklandı.

FestZ’nin programı belli oldu

Akbank ana sponsorluğu ve MediaCat organizasyonuyla gerçekleşecek, gençlerin akademik yılın yorgunluğunu atarken yaza merhaba diyecekleri gençlik festivali FestZ’nin üç günlük programı belli oldu.

FestZ’de gençler ilk güne pilates ve kardiyo egzersizleri ile merhaba diyecek. Güne sağlıklı bir başlangıcın ardından gerçekleşecek seminerlerde Alemşah Öztürk’ten NFT pazarında olup bitenlere, Murat Meriç’ten teknolojiyle dönüşen müzik ve topluluklara dair bilgi edinebilecek; öğle saatlerinde Tuna Kiremitçi’yle söyleşi, Onaranlar Kulübü’yle karton kutudan lamba üretim atölyesi, Sibel Şengün ile işaret dili eğitimi, Mine Söğüt ve Nermin Bezmen’le imza etkinliği, Duygu Atakan’la radyo programcılığı ve Dilara Koçak’la iklim pozitif mutfak atölyesi gibi etkinliklere katılabilecekler. Açılış konuşmasını akşam saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yapacağı festivalin ana sahnesinde Şokopop ekibi, Levent Erden & Selda Çalık, Duygu Atakan & Sura gibi isimlerle bir araya gelecek olan gençler, ilk günü İkilem konseri ve Tuzbiber Stand-Up performansı ile bitirecekler.

Yine sporla başlayacak olan ikinci gün, Dilan Bozyel’in fotoğraf sergisi, Zeynep Göğüş ve Irmak Zileli’yle imza etkinliği, Samet Türkan’la çizim atölyesi, Yekta Kopan’la söyleşi, Onaranlar Kulübü’yle sokak hayvanları için yuva atölyesi, METActivists’le yeni nesil yaratıcı aktivizm paneli, This is MANA ile ileridönüşüm atölyesi gibi etkinliklere ev sahipliği yapacak. Gençler, ana sahnede stand-up gösterisiyle Okan Çabalar’ı, DJ performansıyla Uğur Şener’i izleme şansına sahip olacaklar. Duygu Atakan & Sefo söyleşisi ve Eylül Çekirge konseriyle devam edecek akşam, eğlencenin doruğa çıkacağı Sefo konseri ve Bohemian Rhapsody film gösterimiyle taçlanacak.

FestZ’nin üçüncü ve son günü de beceri atölyeleri, imza etkinlikleri, söyleşiler ve konserlerle yine dopdolu geçecek. Gençler, dijital medya girişimciliğinden kariyer planlamasına, sosyal girişimcilikten iş dünyasında kapsayıcı dönüşüme farklı alanlarda paylaşımlar yapacak konuşmacıların oturumlarıyla ufuklarını genişletecek; Aslı Tohumcu, Hakan Bıçakçı ve Buket Uzuner ile imza buluşmalarının yanı sıra DJ’lik, çizim, karakter tasarım ve radyo programcılığı atölyeleriyle keyifli vakit geçirecekler. Akşam saatlerinde ise ana sahnede Cem İşçiler’le sohbet oturumunun ardından Ediz Hafızoğlu & Kamufle, KÖFN, Şanışer & Sokrat konserleri etkinliğe coşkulu bir nokta koyacak.

Festivalin detaylı programına buradan ulaşabilir, etkinlikte yerinizi ücretsiz olarak ayırtabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.