MediaCat

Sorunun çözümü diğer sorunda saklı

Gözlük markası Helios’tan bir taşla iki kuş vuran proje.

Sorunun çözümü diğer sorunda saklı

Markasını ve inovasyonlarını öne çıkarmak isteyen gözlük markası Helios, Mauritiuslu balıkçıların karşılaştığı iki büyük soruna, plastik kirliliğinden ötürü meralarının yok olması ve güneş kaynaklı görme kaybına tek bir hamleyle çözüm getirdi.

Son yıllarda doğa dostu gözlük çerçevesi üretimine ağırlık veren hatta geridönüştürülmüş plastikten üretilen bir de özel seri çıkaran marka, ajansı Circus! işbirliğiyle ReSight projesini başlattı. Proje kapsamında meralardan toplanan plastikler UV korumalı gözlüklere dönüştürülüyor, ardından bu gözlükler ülkedeki balıkçılara dağıtılıyor.

Projenin ilk etabında lagünlerden 10 bin plastik şişe toplandı ve bu atıklardan 2 bin gözlük üretildi. Döngüsel ekonomi kavramının anlaşılabilmesi adına atık toplamaya balıkçıların da katılımı sağlandı.

Helios’un ürettiği güneş gözlüklerinin dağıtımı balıkçı köylerine yakın yerlerde özel etkinliklerle gerçekleştirildi. Etkinliklerde göz sağlığının önemine dair bilgiler de sunuldu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.