Fenerbahçe’nin yeni yönetiminde sektörden tanıdık isimler

Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam ve Mustafa Tankut Turnaoğlu yönetimdeki isimler arasında.

04.06.2018 - 15:16 | Sencer Uçar

Fenerbahçe'nin yeni yönetiminde sektörden tanıdık isimler

2 -3 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda Ali Koç, Şubat 1998’den bu yana başkanlık görevini sürdürmekte olan Aziz Yıldırım’a verilen 4 bin 644’e karşılık 16 bin 92 oy alarak kulübün yeni başkanı oldu.

Aziz Yıldırım başkanlığında geçen 20 yılın ardından kulübün yeni yönetim kurulunda görev yapacak 14 asil üye arasında Henkel, McDonald’s, Metro Grubu ve Tesco gibi şirketlerde uzun yıllar yönetici olarak görev alan Sevil Zeynep Becan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, 1988-1999 yılları arasında Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü ve 2000-2003 yılları arasında Koçbank CEO’luğu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlenen Mehmet Burhan Karaçam, P&G Türkiye ve Kafkaslar Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tankut Turnaoğlu ve Türker Proje Gayrimenkul ve Yatırım Geliştirme A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt gibi sektörün yakından tanıdığı isimler de bulunuyor.

Kulübün yeni yönetim kurulunda Erol Bilecik, Sevil Zeynep Becan, Mehmet Burhan Karaçam, Mustafa Tankut Turnaoğlu ve Simla Türker Bayazıt’ın yanı sıra Semih Özsoy, Kemal Danabaş, Fethi Pekin, Turhan Şahin, Metin Şen, Sertaç Komsuoğlu, Burak Çağlan Kızılhan, Ömer Okan ve Şaban Erdikler asil üye olarak görev alacak.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Ali Koç başkanlığındaki yeni yönetim kurulu, bu hafta salı günü Ülker Stadı’nda düzenlenecek mazbata töreni ile görevi devralacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.