Fenerbahçe’den taraftarlara çağrı: Fener Ol

Projenin ilk 40 dakikasında 600 bin TL bağış toplandı.

04.04.2019 - 21:17 | Arzu Nilay Kocasu

Fener ol

Bir süredir maddi sıkıntılar yaşayan ve gelecek sezonda Avrupa kupalarına katılamama tehlikesiyle karşı karşıya olan Fenerbahçe’nin maddi kaynak yaratmak için hazırladığı Fener Ol projesi bugün başladı.

Takım otobüsünün iki yıl önce Çaykur Rizespor maçı dönüşünde uğradığı saldırının yıldönümü olan 4 Nisan gününün başlangıç günü olarak belirlendiği projenin zamanlaması hakkında Fenerbahçe Kulübü, “Fenerbahçe tarihinin en karanlık günlerinden birinde, aydınlık geleceğimize giden hareketi başlatıyoruz” açıklamasında bulundu.

Failleri hâlâ bulunamayan saldırıyı fiziksel ve dijital tüm varlıklarıyla protesto eden Fenerbahçe, sosyal medya hesaplarından televizyon kanalına ve radyosuna tüm yayınlarını durdurdu; Fenerium mağazalarındaki vitrinleri kararttı ve Alex ile Lefter heykellerinin üzerini kapattı.

Projeye resmî olarak saat 19:07’de, bir buçuk dakikalık bir reklam filmiyle başlayan Fenerbahçe, kampanyanın ilk 40 dakikasında 600 bin TL bağış topladı. 31 Mayıs’a kadar en az 380 milyon TL toplanması hedefleniyor.

Fener Ol projesine bağışta bulunmak isteyenler, kampanya hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirler.

KÜNYE

  • Reklamveren: Fenerbahçe Spor Kulübü
  • Reklam Ajansı: 4129Grey
Kaynak: T24, Habertürk

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.