Felis’te ben niye yoktum?

Felis ödüllerine damga vuran projenin yıldızı Tarık Mengüç sorularımızı yanıtladı.

18.11.2013 - 10:06 | Haluk Kasarcı

Felis ödüllerine damga vuran projenin yıldızı Tarık Mengüç sorularımızı yanıtladı.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Brand Week Istanbul‘a dâhil edilen Felis Ödülleri‘ne damga vuran işlerden birinin altında C-Section‘ın imzası vardı. Tarık Mengüç‘ün yıldız tozuyla birlikte büyük başarıya ulaşan “Rock’n Coke’ta Ben Niye Yokum?” adlı viral video kısa süre içinde çok konuşulur hale gelmiş ve büyük dikkat çekmişti. En Yaratıcı Dijital Markalı İçerik Çalışması’nda gelen birinciliğin yanı sıra En Yaratıcı Viral Proje ve Ufuk Açan Dijital Fikirler kategorilerinde de başarı ödülü kazanan projenin hikâyesini yıldızı Tarık Mengüç’ten dinledik. Mengüç’ün tatlı sitemi bu defa Felis Ödülleri içindi.

Nasıl irtibata geçtiler sizinle Rock N Coke’ta Ben Niye Yokum için? Süreç nasıl işledi?

Bir gün öğlene doğru çok sevdiğim menajer bir abimden telefon aldım. “Tarık elimde çok önemli bir proje var. Senin bilinirliğini katlayacak, çok başarılı olacak ve internette patlayacaksın adeta” dedi. Biraz risk vardı tabii, 9/8’lik formatı rock sound’uyla harmanlayıp hazırlanacaktı çünkü bu şarkı. Şarkıyı dinlemem gerektiğini söyledim. Sonra gittik Taksim’deki arkadaşlarımızın (C-Section) yanına, sağ olsunlar çok güzel ağırladılar. “Tarık Abi, biz seni seçerek doğru kararı verdiğimizi biliyoruz. Seni araştırdık. Şakşuka’yı yaptın, 10 senedir hâlâ dinleniyor bu şarkı. 10 senede dört klip çekmiş olmana rağmen hâlâ ayaktasın” dediler.

Onlar şarkıyı zaten hazırlamıştı. Ben de o kadar emek verilmişken onların yaptığı şeyi tamamen silmeyelim ama Tarık Mengüç havasını katmayı da ihmal etmeyelim dedim. El sıkıştık, ertesi gün ben styling için kendim dâhil filmde yer alan herkes için kıyafet ayarladım. Projeyi gerçekleştirdik, ben çok mutlu oldum. Sonrasında Keşif Sahnesi’nde yer aldım ve binlerce kişi sevgiyle karşıladı beni. Gözlerimden yaşlar boşaldı o anda. Popçuların alınmadığı bir festivalde etnik müzik yapan bir Roman çocuğu yer aldı. Ancak tabii filme bu andan sonra ne olduğunu bilmiyorum. Çok başarılı olduğunu gerek internetten, gerek bizzat aldığım telefonlardan anladım ama bu projenin Felis Ödülleri’nde bir sürü ödül aldığını sizden duydum.

Sahi, ben Felis’te niye yoktum?

Tarık Mengüç’ün söyleşisinin tamamı MediaCat’in Aralık 2013 sayısında…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.