Felis sohbetleri: Oya Ünlü Kızıl

Felis Sosyal Sorumluluk Bölümü Jüri Başkanı Oya Ünlü Kızıl'la 3 soru 3 cevap.

11.04.2017 - 13:50 | Tuğba Özögretmen

Felis sohbetleri: Oya Ünlü Kızıl

Felis 2017’nin en büyük yeniliklerinden biri olan Sosyal Sorumluluk Bölümü’nün jüri başkanı Koç Holding Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Direktörü Oya Ünlü Kızıl. Bu yeni bölümde jüri üyeleri, daha iyi bir dünya için yola çıkan markaların kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerini, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için yapılmış yaratıcı çalışmaları ve ortaya konan sonuçları değerlendirecekler.

Oya Ünlü Kızıl’la Felis‘e dair yaptığımız söyleşiyi önümüzdeki ay, MediaCat Mayıs sayısında bulabilirsiniz. Şimdi biraz soluklanmak için 3 soruluk samimi bir mola veriyoruz.

En heyecanlandığınız mesleki “an”ınız neydi?

Oldukça zor bir soru… Çünkü yaşadığım her günü ve zamanı sadece kendi özelimde değil; çevremdeki, etki alanımdaki herkesle birlikte anlamlandırmak ve tanımlamak isteyen bir yapım var. Bu anlamda gerek yurtdışı görevim gerek bürokrasideki görevim gerekse uzun zamandır büyük bir gururla sürdürdüğüm Koç Holding’deki görevimin her anı benim için kıymetli ve heyecan verici.

Yine de özel bir not düşmem gerekirse; 2001 senesinde Türkiye ekonomisinin yaşadığı sıkıntılı dönemde, Kemal Derviş tarafından Başbakan Başdanışmanlığı sıfatıyla göreve atanmam ve ülkemiz için çok kritik bir dönemde çok güçlü bir ekibin parçası olarak ülkeme hizmet etme fırsatı bulmam hayatımın önemli süreçlerinden biridir.

Bu zamana dek kazandığınız en anlamlı ödül hangisiydi?

2008 senesinde Yale Üniversitesi tarafından tüm dünyadan seçilen 18 kişilik Yale Küresel Liderlik Ödülü Listesi’ne girdim. Ödülün neticesinde de Yale Üniversitesi’nde dört aylık özel bir liderlik programına katıldım. Bu ödül ve sonrasındaki sürecin benim için özel bir anlamı var diyebilirim.

Ekonominin bu denli içinde yer alan biri olarak, sayılar evreninde en sevdiğiniz şey nedir?

Biliyorsunuz ekonomik gelişmenin toplumsal kalkınmayla el ele gitmediği ülkeler “gelişmiş ülke” olarak tanımlanamıyor. Bu nedenle, kalkınma ve insani gelişmişliği ortaya koyan veriler çok ilgimi çekiyor. Ülkemizde yaşam kalitesini ortaya koyan tüm verileri izliyorum. En temel sorunlarımızdan biri olan işsizlik; özellikle genç ve kadın istihdamına yönelik rakamları titizlikle takip ediyorum.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.