MediaCat

İçeriğin rotasını çizenler Felis’e bekleniyor

Markalı İçerik ve Eğlence’de sahnenin tozunu attırmak isteyenleri buraya alalım.

İçeriğin rotasını çizenler Felis’e bekleniyor

Sektörü en heyecanlandıran alanlardan biri Markalı İçerik ve Eğlence. Özellikle globalde, konuyu çevreleyen sınırlarla çocuk oyuncağı gibi oynayan yaratıcı uygulamalara imrenerek bakıyoruz. Birkaç sene önce aynı isimle anılan; sonradan Entertainment Lions olarak değiştirilen bölüm, bu yıl Cannes Lions’ta 1.793 proje başvurusunu ağırlamıştı. Şimdi ise sıra Felis’te!

Markalı İçerik ve Eğlence Bölümü’nde kısaca, “yaratma süreci, doğal süreçte oluşan entegrasyon, marka için üretilen orijinal içerikler” değerlendiriliyor. Buradaki projeler, bir marka için yaratılmış işler olabildiği gibi markanın başarıyla entegre olduğu işlerden de oluşabiliyor. Bölümün altında katılımcıları dört ana kategori karşılıyor: Kullanım ve Entegrasyon Kategorileri, Ünlü Kullanımı Kategorileri, Oyun Kategorileri ve Spor Kategorileri. 2016’da 33 olarak sayılan alt kategoriler bu yıl 31 olarak karşımızda. Rakamlara dair son bir hatırlatma da şöyle; geçtiğimiz yıl 202 projenin yarıştığı bölümden 20 iş Felis kedisiyle ayrıldı.

Bu yıl Felis’te Markalı İçerik ve Eğlence Bölümü’nün jüri başkanlığını Manajans J. Walter Thompson CEO ve CCO’su Tuğbay Bilbay’ın üstlendiğini zaten duyurmuştuk. Bilbay’ın birkaç ay önce MediaCat’e verdiği söyleşide, içeriğin gücünü anlattığı o sözleri bir kez daha not edelim: “Markalı içerik konusunda birçok Avrupa ülkesinden daha ileride olduğumuzu düşünüyorum. En azından bazı büyük marka grupları işin bu tarafının önemini çok iyi algıladı ve bizden bu başlık altında iş bekliyorlar. Reklamcılık sektörü büyük bir değişim içinde ve içerik konusunu ciddiye almayanların yok oluşlarını göreceğiz yakında.”

Markalı İçerik ve Eğlence Bölümü’nde Felis yarışına dahil olmak isteyenleri 15 Eylül’e dek Felisodulleri.com‘a bekliyoruz!

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.