Felis 2015 jüri başkanları belli oldu

13 bölümden oluşan Felis Ödülleri'nin bu yılki jüri başkanları açıklandı.

04.08.2015 - 14:34 | MediaCat

Pelin Özkan: Felis 2015 jüri başkanları

MediaCat Felis Ödülleri’ne bu yıl eklenen bölümleri geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk. Değerlendirme sürecinde bu bölümlere başkanlık edecek isimler de belli oldu.

Felis Ödülleri 2015’te yarışacak işleri değerlendirecek jürilerin başkanları şöyle:

Gökhan Öğüt, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı

Felis Medya Jüri Başkanı

Felis Medya Jüri Başkanı: Gökhan Öğüt, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı

Türkiye’nin en başarılı pazarlama kökenli CEO’larından biri olan Gökhan Öğüt bu yıl Felis Medya jürisini yönetecek. Geçtiğimiz yıl P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu’nun yönettiği medya jürisinin değerlendirmeleri sonucunda Vodafone, başarılı çalışmaları ile Felis’te topladığı puanlarla yılın reklamvereni büyük ödülünü kazanmıştı. Kariyerinin başında yolu P&G’den geçen Öğüt, ardından Danone, Nutricia ve Vodafone’da geliştirdiği pazarlama reflkeslerini bugün Vodafone Türkiye’nin başarısı için kullanıyor.

Tuğbay Bilbay, Manajans J. Walter Thompson Turkey / CEO

Felis Yaratıcılık (Film, Basın, Açıkhava, Tasarım, Radyo) Jüri Başkanı

Felis Yaratıcılık (Film, Basın, Açıkhava, Tasarım, Radyo) Jüri Başkanı: Tuğbay Bilbay, Manajans J. Walter Thompson Turkey / CEO

Geçtiğimiz yıl TBWA\ISTANBUL’dan İlkay Gürpınar’ın yönettiği Felis Yaratıcılık bölümünde Türkiye’nin en büyük ajanslarının yaratıcı grup başkanları yer almıştı. Tuğbay Bilbay da onlardan biriydi. M.A.R.K.A, Leo Burnett İstanbul, Grey İstanbul ve son olarak Manajans/JWT’de ulusal ve uluslararası dev markalar için yönettiği kampanyalar ve kazandığı 150′nin üzerinde ödülün tecrübesiyle Tuğbay Bilbay, Felis 2015 Film, Basın, Açıkhava, Tasarım ve Radyo jürilerini yönetecek.

Lawrence Du Pre, Medina Turgul DDB / Group CEO

Felis Mobil ve Dijital Bölüm Jüri Başkanı

Felis Mobil ve Dijital Bölüm Jüri Başkanı: Lawrence Du Pre, Medina Turgul DDB / Group CEO

Geçtiğimiz yıl C-Section Ajans Başkanı Enis Orhun’un yönettiği Felis Dijital jürisinin başkanlığını bu yıl uzun yıllardır Türkiye’de yaşayan başarılı reklamcı Lawrence Du Pre devraldı. Felis’te her yıl en yüksek başvuru sayısına ulaşan dijital bölüm, son yıllarda Türkiye ölçeğinde en yaratıcı işlerin kapışmasına sahne oluyor. Kariyeri müşteri ilişkileri ve planlama doğrultusunda ilerleyen Du Pre, uzmanlığını dijitale kanalize etmiş durumda. Du Pre’nin CEO’su olduğu DDB İstanbul Group bünyesinde bulunan Tribal, geçen yıl imza attığı yeni nesil iletişim çözümleri ve topladığı ödüllerle dikkat çekmiş ve yılın yeni nesil ajansı seçilmişti.

Cengiz Turhan, G7 İletişim / Ajans Başkanı

Felis PR Jüri Başkanı

Felis PR Jüri Başkanı: Cengiz Turhan, G7 İletişim / Ajans Başkanı

Geçtiğimiz yıl ilk kez Felis’te yerini bulan PR kategorisi aynı zamanda Türkiye’nin ilk yaratıcı PR yarışması özelliğini de taşıyor. 2014′te Necla Zarakol’un başkanlığını yürüttüğü Felis PR bölümünün bu yılki başkanı Cengiz Turhan. Turhan, 10 yıla yakın süre Yeni Gündem ve Cumhuriyet’te gazetecilik yaptıktan sonra 1991 yılında ortaklarıyla Grup 7′yi kurdu. Basın ve PR alanındaki 35 yıla dayanan tecrübesini, bu sene en yaratıcı PR projelerini belirlemekte kullanacak.

Demet İkiler, GroupM Türkiye CEO’su, WPP Ülke Müdürü

Felis Markalı İçerik Jüri Başkanı

Felis Markalı İçerik Jüri Başkanı: Demet İkiler, GroupM Türkiye CEO'su, WPP Ülke Müdürü

Bu yıl Felis’e yeni eklenen Markalı İçerik ve Eğlence bölümünde, bir marka için ya da marka tarafından yaratılan veya markanın başarılı biçimde entegre olduğu yaratıcı projeler GroupM CEO’su Demet İkiler’in başkanlığında değerlendirilecek.

Eser Hakim, Brand Experience Designers / Ajans Başkanı

Felis Doğrudan Pazarlama, Promo ve Aktivasyon Jüri Başkanı

Felis Doğrudan Pazarlama, Promo ve Aktivasyon Jüri Başkanı: Eser Hakim, Brand Experience Designers / Ajans Başkanı

Belirlenmiş hedef kitlesine doğrudan ulaşmak üzere tasarlanmış projeler, BED Ajans Başkanı Eser Hakim’in liderliğinde Felis Doğrudan Pazarlama, Promo ve Aktivasyon bölümleri jürisi tarafından değerlendirilecek.

Ömer Faruk Sorak, Böcek Yapım Kurucu Ortağı

Felis Film Craft Jüri Başkanı

Felis Film Craft Jüri Başkanı: Ömer Faruk Sorak, Böcek Yapım Kurucu Ortağı

Felis’in yeni bölümlerinden olan Film Craft Bölümü’nde reklam filmi üretimi sürecindeki kalite ve estetik değerlendirilecek. Film Craft’ın jüri başkanlığı ise Vizontele, G.O.R.A, Aşk Tesadüfleri Sever ve 8 Saniye gibi filmlerin yönetmeni Ömer Faruk Sorak’a emanet.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.