FBI’dan Rus ajanlarını hedefleyen Facebook reklamları

İstihbarat teşkilatı ABD'deki Rus ajanlarının aklını çelme peşinde.

03.10.2019 - 15:19 | MediaCat

FBI'dan Rus ajanlarını hedefleyen Facebook reklamları

ABD’nin iç istihbarat teşkilatı Federal Bureau of Investigation’ın (FBI), karşı istihbarat faaliyetleri kapsamında Facebook’ta Washington DC’deki Rus ajanlarını hedefleyen bir kampanya yürüttüğü ortaya çıktı.

CNN’in ortaya çıkardığı üzere FBI, Facebook üzerinden, bölgedeki Rus ajanlarına üç ayrı reklamla sesleniyor. Ajanları amaçlarından vazgeçirmeye yönelik üç görselin ilkinde genç bir kadın, mezuniyetinde ailesiyle birlikte görülüyor ve görselde Rusça “Geleceğin için, ailenin geleceği için” ifadesi yer alıyor.

Satranç takımının yer aldığı ikinci görselde Rus ajanlarına, “Hamleni yapma zamanı gelmedi mi” sorusu yöneltiliyor. Son reklamdaysa “Köprü kurma zamanı” ifadesi yer alıyor.

Reklamlar, kullanıcıları FBI Washington DC’nin teşkliatın karşı istihbarat faaliyetleri hakkında Rusça ve İngilizce bilgilerin bulunduğu internet sitesine yönlendiriyor ve teşkilat da Rus ajanlarını yüz yüze görüşmeye davet ediyor.

CNN’in ulaştığı bilgilere göre, FBI’ın söz konusu kampanyası yaz ortasından beri yayında. Kampanya aracılığıyla kaç kişiye ulaşıldığı ya da geridönüş alındığı ise belirsiz.

Kaynak: Cnn.com, Business Insider

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.