Bazen katı bazen akışkan güzellik Ad Hoc’ta

Ad Hoc'un Ekim sayısı bayilerde.

03.10.2019 - 15:26 | Kübra Taşkesen

Maltepe Üniversitesi tarafından akademi, iş dünyası ve popüler kültürü bir araya getirmek üzere hayata geçirilen Ad Hoc, dopdolu bir Ekim sayısıyla bayilerde. Kültür, teknoloji, insan ve ekonomi dörtlüsünde hayat bulan yerel ve küresel gelişmeler, eleştirel ve çoksesli bir bakış açısıyla bir kez daha mercek altında.

Maskelerde var olmak: Güzellik

Ad Hoc yedinci sayısında dünya düşünce tarihindeki filozoflardan bugünün telaşına konu olan güzellik ve ona giden çetrefilli yolları ele alıyor.

İnsanın bedeni ve ruhunda olduğu gibi doğada, hatta soyut ya da somut sayabileceğimiz onca şeyde güzelliği tartışabiliriz. Güzelliğin kusur ve kusursuzlukla ilgisini de… Bugüne dek oluşturulan güzellik algıları, endüstrilerin güzelliğe bakış açısı, güzelliğin ardındaki cinsiyet yanılgısı ve onunla hep yakın temasta olan çirkinlik bu ayki temanın parçalarını oluşturuyor.

Neler oluyor?

Her ayın iş dünyası ve temel erdemlerine ilişkin başlıkta bu ay temkinle birlikte andığımız adalet kavramını mercek altına alan Ad Hoc’ta; artan çevre ve iklim sorunları, büyüyen bir sektör haline gelen alternatif et girişimleri, onurlu ölüm ve ötenazi hakları, bireyselleşen sağlık ve kalkınma hedefleriyle ilgili başlıklar da dikkat çekiyor.

Çeşitlilik ahlaki bir duruş olmanın ötesinde her gün değişen pazar dengelerinde hayatta kalmanın kaçınılmaz silahlarından biri. Tüm bu çeşitlilik dahilinde toplumsal cinsiyetler, etnik azınlıklar, farklı siyasi ve dinî görüşler, değişen medeni haller gibi pek çok konu ekonomik açıdan ele alınıyor. Bir diğer yandan yalan haber üretimine el atan yapay zekâ robotların incelendiği yeni sayıda, 21’inci yüzyıla özgü yenilikler ve güncel konular tartışılmaya devam ediyor.

İyiliği ortaya çıkarmanın zamanı geldi

Son zamanlarda güven denilince akla gelen isim Haluk Levent, Ad Hoc’un bu ayki konuğu. İyiliğin ve güzelliğin bir insanı hatta bir toplumu nasıl değiştirebileceğini anlatan Haluk Levent, Ahbap’tan ve ahbaplığın geleceğinden bahsediyor.

İnsana, ekonomiye, teknolojiye ve kültüre yansıyan güncel yaklaşımları keşfedeceğiniz dopdolu içerikle sizi bekleyen Ad Hoc’u keyifle okumanız dileğiyle…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.