Fazla mesai ile gelen ölüm

Uzayan mesai Endonezya'da bir metin yazarının hayatına mal oldu.

17.12.2013 - 09:51 | Ali Kuru

Uzayan mesai Endonezya'da bir metin yazarının hayatına mal oldu

Y&R Endonezya’da metin yazarı olarak görev yapan Mita Diran, bir kampanya hazırlığı için yürütülen mesaide geride bıraktığı 30’uncu saatin ardından şu tweet’i attı:

Tweet’in ardından fenalaşan Diran ertesi gün hayatını kaybetti. Advertising Age‘in haberinde Diran’ın ölümüne neyin neden olduğunun kesin olarak bilinmediği ve uzun çalışma saatlerine tutunabilmek fazlaca tükettiği bir enerji içeceğinin üzücü sona katkıda bulunmuş olabileceği ifade ediliyor.

Haberde ayrıca Y&R Endonezya’nın önümüzdeki Pazartesi günü çalışanların Diran’ın cenaze törenine katılabilmeleri için ofislerini kapatacağı belirtiliyor. Dergiye konuşan ajans genel müdürü Eny Widayati, “Mita, gülümseyişi kalplerimizden hiç silinmeyecek yetenekli bir metin yazarıydı. Kaybımız büyük, geçirdikleri bu zor zamanda Mita’nın ailesinin dayanma gücünü birbirlerinde ve inançlarında bulmasını umuyoruz” diyor.

Derginin haberinde Diran’ın Twitter hesabı üzerinden ajansın çalışma ortamının yoğunluğundan daha önce de bahsettiği dile getiriliyor.

Kaynak: Advertising Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.