MediaCat

Fasulye aklandı

Effie Yönetmeliğine aykırı olduğu gerekçesiyle kazandığı Altın Effie’ye itiraz edilen kampanya, oybirliğiyle ödülünü koruyor.

Fasulye aklandı

1 Nisan’da sahiplerini bulan Effie Ödüllerinde Bilgi Teknolojileri kategorisinde Altın Effie kazanan ‘Avealı Olmayan Çocukla Numara Taşıma Şampiyonluğu’ başlıklı kampanya 9 Nisan’da bir itirazla karşılaştı.

Effie Türkiye Jüri Başkanlığı’na ulaşan şikayette kampanyanın, yarışma yönetmeliğinde bulunan “Reklam Özdenetim Kurulu tarafından yanıltıcı bulunarak değiştirilmesi veya yayınlanması gerektiği sonucuna varılmış reklamlar yarışmaya katılamaz. Kurul kararına uygun olarak değiştirilerek, yarışma dönemi içinde yayınlanmış reklamlar yarışmaya katılabilir” şeklindeki maddeye aykırı olduğu öne sürüldü.

25 Nisan’da bir kez daha toplanan Effie jürisi yapılan toplantıda, GSM sektöründe pek çok kampanyanın revize edilerek yayınlandığını, Avea’nın revize ettiği kopyalarla şikayet konusu olan filmler arasındaki farkın çok bariz anlaşılmadığını, Effie’de ana ölçüm kriterinin yaratıcılık değil, etkinlik olduğu ve ödül alan işlerin hedef sonuç ilişkisindeki başarısının en önemli gösterge olduğu yönünde görüş bildirerek kampanyanın herhangi bir yönetmelik ihlali barındırmadığına oybirliği ile karar verdi.

Görüşmeler sonucu yapılan oylamaya Alametifarika‘dan Yasemin Sümer ve TBWA\İstanbul‘dan Toygun Yılmazer temsil ettikleri markalar nedeniyle katılmadılar.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.