Farkındalık yaratan WhatsApp yarış oyunu

Chevrolet, direksiyon başında mesajlaşmanın tehlikelerine eğlenceli bir yolla dikkat çekiyor.

26.05.2022 - 15:35 | Sencer Uçar

Farkındalık yaratan WhatsApp yarış oyunu

Sürücüleri araç kullanırken mesajlaşmamaları konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen Chevrolet, iki işi birden yapmanın ne denli zor ve yanlış olduğunu WhatsApp üzerinde oynanan yarış oyunuyla gösteriyor.

Brezilya’da hayata geçirilen Zap Racing’i oynamak için oyuna özel oluşturulan hesapla iletişime geçilmesi gerekiyor. Gönderilen ilk mesajın ardından oyunun nasıl oynandığına dair bilgiler sunuluyor, ardından da yarış başlıyor. Chatbot’un saniye saniye sunduğu engellere D ve E harflerini kullanarak çarpmamaya çalışan oyuncuların trafik kurallarına uymaları da gerekiyor. İlerledikçe zorluk seviyesi de artan oyunun sonuna doğru da direksiyon başında mesajlaşılmaması gerektiği hatırlatılıyor.

Mesajı organik ve eğlenceli bir yolla aktarmayı amaçladıklarını söyleyen GM Güney Amerika Pazarlama Müdürü Federico Wassermann, “Amaç, ne kadar kabiliyetli olursa olsun herkesin oyunda kaybetmesi. Böylelikle direksiyon başında her an dikkatli olunmasını ve asla cep telefonu kullanılmaması gerektiğini interaktif şekilde gösterebiliyoruz” yorumunda bulunuyor.

Portekizce ama merak edenler oyunu buradan oynayabilir.

KÜNYE

  • Reklamveren: Chevrolet
  • Reklam Ajansı: Commonwealth / McCann
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.