10 sihirli dokunuş

MediaCat olarak yedinci kez Türkiye'nin fark yaratan kadın liderleriyle karşınızdayız. Türkiye'nin Fark Yaratan Kadınları, bu kez hayata başka türlü bakabilen 10 kadın lideri ağırlıyor.

04.11.2019 - 11:26 | MediaCat

Türkiye’de her geçen gün “fark yaratan kadınlar”ın sayısı artıyor. Bazen bireysel bazen kolektif bir bilinçle oluyor bu. Ancak güzel haberler, bu topraklarda işlerin kadınlar için kolaylaştığı anlamına gelmiyor. İş dünyası özelinde, yıllardır konuşulan çeşitlilik ve cinsiyet eşitliği meselesi, bir eşiğe gelse de, oradan adımını atıp çözüm yollarına odaklanabilmiş değil. Böyle bir ortamda, örnek teşkil etmek, kendinden sonraki kadın liderlere yol gösterebilmek, vizyon ve öngörü sahibi olmak ve tüm bunları cinsiyetçi kalıplarla değil yetenek faktörü üzerinden yapabilmek her zamankinden daha değerli.

MediaCat olarak yedinci kez Türkiye’nin fark yaratan kadın liderleriyle karşınızdayız. Fark Yaratan Kadınlar; marka, iş ve yaratıcı dünya başta olmak üzere, farklı disiplinlerde ezber bozan kadınlara dikkat çekmek üzere yapılan bir seremoni. Ve bu isimler bir kez daha belirlenen kriterler çerçevesinde MediaCat yayın yönetmeni, yazı işleri müdürü ve yayın ekibi tarafından, yıl boyu süren inceleme ve takip sonucunda seçiliyor.

Değerlendirmede dikkate alınan kriterler şöyle:

  • Demografik olarak erkek egemen bir sektörde sivrilmiş olmak,
  • Yeni ve heyecan yaratan bir marka/kategori yaratarak ve tutundurarak iş dünyamıza zenginlik katmak,
  • Attığı adım ve aldığı kararlarla global seviyede liderlik özellikleri sergilemek, uluslararası platformlarda ses getirmek,
  • Yaratıcılığıyla ve yarattığı değerlerle medya dünyamıza, reklam ve pazarlama endüstrisine yeni kaynaklar sağlamak,
  • Üstlendiği başarılı ve istikrarlı sosyal sorumluluk projeleriyle topluma örnek olmak,
  • Ülke genelinde ya da firma/marka özelinde bir krizi başarıyla yönetmek ve/veya yaratıcı çözümlerle aşmak,
  • İstanbul’u bir dünya merkezi haline getirerek Türkiye’den, şirketlerinin dünyadaki birçok ülkesindeki operasyonlarını başarıyla yürütmek,
  • Ana görevi dışında projeler yaratıp/üstlenip şahsi ve markasına ait kaynakları bu projeye kanalize ederek toplumda fark yaratmak, topluma cesaret aşılamak.

Bu yıl listede hayata farklı bakabilen kadınlar var. Dünyanın en büyük şirketlerinden birinin zirvesinde bir pazarlama yöneticisi, bilimsel buluşlarıyla insanlığa hizmet edip gelecek rotamızı çizen bir lider, hayata farklı dokunuşunu objektifiyle yapan bir sanatçı ya da sosyal sorumluluğu sokakla ve markalarla buluşturan bir gazeteci…

Bu yıl Fark Yaratan Kadınlar Ödül Töreni, Brand Week Istanbul kapsamında ve ING sponsorluğunda 6 Kasım 2019 tarihinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Paylaşmaya değer bu hikâyeleri dinlemek istiyorsanız, bekleriz.

Brand Week Istanbul hakkında detaylı bilgiye mobil uygulamamız Kapital Events veya etkinliğin internet sitesi Brandweekistanbul.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sırada – Yaşam Boyu Onur Ödülü: Arizona Üniversitesi Astronomi ve Astrofizik Bölümü Profesörü Feryal Özel

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.