MediaCat

Facebook’tan yeni video uygulaması

Platform video izlemeyi daha çekici kılacak güncelleştirmelerini paylaştı.

Facebook’tan yeni video uygulaması

Facebook dün yaptığı açıklamada videoların “çok yakında” daha büyük ekranda izlenebileceğinin –aslında geçtiğimiz aydan beri beklenen- haberini vardı. Video deneyimini sürekli geliştirmeye odaklanan Facebook, video izlemeyi daha çekici ve daha esnek hale getiren güncellemelerini paylaştı.

Kullanıcıların Facebook videolarını daha geniş ekranlarda izleme isteğine kayıtsız kalmayan platform yeni uygulamasını duyurdu: Çok yakında Apple TV, Amazon Fire TV ve Samsung Smart TV’nin uygulama mağazalarında yerini almaya hazırlanan Facebook, bunu daha fazla platforma yaymayı planlıyor.

Geçen sene Facebook’tan TV’lere video akışı yapma olanağı sağlayan Facebook’un yeni uygulamasıyla kullanıcılar; arkadaşları ve takip ettiği sayfalar tarafından paylaşılan videoları, dünyanın dört bir yanından en iyi canlı videoları ve ilgi alanlarına göre önerilen videoları izleyebilecek.

Ayrıca daha sonradan izlemek üzere kaydettiğiniz videolara erişebilir, izlediğiniz, paylaştığınız veya yüklediğiniz videoları tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Haberden satır başları şöyle;

  • Telefonunuzun sesi açık olduğu sürece videolar, varsayılan olarak Haber Kaynağı’nda oynatılacak. Ancak telefonunuz sessizdeyse, videolara girene kadar sessizde oynatılacak. Bu değişikliğe yön veren gelişme, Facebook’ta test edilen videoların son aylarda sesli olarak açılmasına gelen olumsuz geribildirimler oldu.
  • Videolar, Snapchat’ta olduğu gibi, otomatik olarak tüm ekranı dolduracak şekilde genişliyor. Bu değişikliğin büyük bir olasılıkla insanları, telefonlarından video çekmeye ve videoları yüklemeye teşvik etme amaçlı yapıldığı düşünülüyor.
  • Videolar, Haber Kaynağı’na göz atarken ekranınızın alt kısmında küçük bir görsel halinde oynamaya devam ediyor. Facebook daha önce teste tabi tuttuğu bu özelliği şimdilerde herkesin kullanımına sunuyor.
  • Son olarak, Facebook’un TV uygulaması “yakında” Apple TV, Amazon Fire TV ve Samsung Smart TV’lere geliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.