MediaCat

Havada doğdu, uçuş görevlisi oldu

Bir THY seferinde uçakta dünyaya gelen Erkan Geldi, THY’de uçuş görevlisi oldu.

Havada doğdu, uçuş görevlisi oldu

Erkan Geldi‘nin USA Today‘de ele alının hikâyesi oldukça ilginç. 1990 yılında annesinin İzmir’den Franfurt’a gitmek için bindiği Türk Hava Yolları (THY) uçağında, uçuş sırasında dünyaya gelen Geldi, uçağın pilotunun ismini taşıyor. Hayata gözlerini havada açan çok küçük bir topluluğun üyesi haline gelen Geldi’nin profesyonel yaşamı da yine havada devam ediyor. Geldi, bugün THY’de uçuş görevlisi olarak çalışıyor.

Havada doğdu, uçuş görevlisi oldu: Erkan Geldi

USA Today’in gerçekleştirdiği röportajda annesinin uçuş korkusuna rağmen o gün uçmayı tercih ettiğini ve uçak Frankfurt için inişe geçtiği sırada doğum sancısının başladığını anlatıyor. Hikayeye göre, “uçakta doktor var mı?” sorusuna yeni mezun olan bir kadın doğum uzmanının elinin kalkması, Geldi’nin ve annesinin şansının yaver gitmesini sağlıyor.

Göçmen ailesi ile Almanya’da yaşayan Geldi, uçaklara ve uçuşa olan ilgisinin havada doğmuş olmasıyla ilişkili olup olmadığı konusunda emin olmasa da yılda birkaç kez Türkiye ve Almanya arasında seyahat etmek durumunda olmalarından dolayı bir uçakta çalışmanın nasıl bir his olacağını hep merak ettiğini söylüyor. Bununla birlikte, İngilizce Öğretmenliği diplomasına sahip olan Geldi, kendisine “neden bu mesleği seçtin?” sorusunu yöneltenlere “ben onu değil, o beni seçti!” cevabını vermekten geri kalmıyor.

Havada doğdu, uçuş görevlisi oldu: Erkan Geldi

THY ile tüm dünyayı dolaştığını ve her uçuşu yeni bir macera olarak gördüğünü ifade eden Geldi ekliyor; “Belki bir gün bir bebek de benim görevli olduğum bir uçuşta dünyaya gelir!”

Kaynak: USA Today

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.