MediaCat

Facebook televizyona rakip yeni platformunu duyurdu

Platform ilk olarak ABD’de denenecek.

Facebook televizyona rakip yeni platformunu duyurdu

Facebook, daha önceleri Ağustos ayında devreye gireceğine dair söylentiler çıkan televizyona rakip olacak özelliğini resmi olarak duyurdu. Sosyal medya ağı tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni platformun adı Watch (İzle) olacak. İzle adlı yeni plaftorma mobilden, bilgisayarlardan ve televizyon uygulamalarından erişilebilecek. Ayrıca, hazırlanan programları ve canlı yayınları takip edebilmeleri için kullanıcılara bir de Watchlist (İzleme Listesi) sunulacak.

Watch plaftormu ile kullanıcılara kişisel bir deneyim sunulacak. Platformu kullananlar, yeni programları izleyebilecekleri gibi, dahil oldukları toplulukların ve arkadaşlarının da izlediklerini takip etme şansına sahip olacaklar. Platformda yer alan programlar, “en çok güldüren” ya da “en çok konuşulan” gibi başlıklarla da gruplandırılacak. Programlar takip edilirken, akan yorumlar aracılığı ile de kullanıcılar birbirleriyle iletişim kurabilecek.

Televizyona olduğu kadar Netflix ve Amazon Prime gibi platformlara da rakip olacak yeni platform aracılığı ile içerik oluşturucular ve yayıncılar kendi kitlelerini edinebilecek, hayranları ile bağlantı kurabilecek ve para kazanabilecek.

İzle’de reality show’lardan komediye ya da canlı spor yayınlarına kadar birçok seçenek bulunacak. Facebook, örnek olması amacı ile bir dizi programa da imza atıyor.

Yeni platform ilk etapta Amerika Birleşik Devletleri’nde sınırlı sayıda kullanıcıya açılacak. Birtakım denemelerin ardından, platformun daha geniş kitlelerle buluşturulması hedefleniyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.