MediaCat

Sosyal sanal gerçekliğe merhaba deyin

Facebook, Spaces ile yepyeni bir sanal gerçeklik deneyimi vaat ediyor.

Sosyal sanal gerçekliğe merhaba deyin

Facebook’un sanal gerçeklik konusundaki vizyonunu anlamak için Oculus’u satın alırken gözden çıkardığı meblağı hatırlamak yeterli olacaktır. 2014 yılında sanal gerçeklik başlığı üreten bu “küçük” şirketi 2 milyar dolar karşılığında satın alan Mark Zuckerberg, o tarihten bu yana sanal gerçekliğe yatırım yapmaya devam ediyor. Zuckerberg o tarihlerde “Gerçekten 2 milyar dolar mı vermiş?” sorularını pek de makul karşılamamış; “VR gelmiş geçmiş en sosyal platform olacak” demişti.

Oculus VR Headset’in ardından sanal gerçeklik evreninin joystick’leri olarak değerlendirilebilecek Oculus Touch’la sınıf atlayan Facebook, şimdi de Spaces ile sahnede. Facebook’un geliştiricilerle bir araya geldiği Facebook F8’te tanıtılan ve Zuckerberg’in kendi Facebook hesabından da paylaştığı “sosyal sanal gerçeklik platformu” Spaces, kullanıcılara Facebook arkadaşlarıyla diledikleri anda diledikleri yerde olma imkânı tanıyor.

Henüz beta aşamasında olsa da platformun sanal gerçeklik ve sosyal ilişkiler üzerinde bırakacağı etki pek de ufak olmayacak gibi görünüyor.


Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.