MediaCat

Facebook rakipleriyle arayı açıyor

Popüler sosyal medya uygulamalarında son durum.

Facebook rakipleriyle arayı açıyor

İkinci çeyrek verilerinin açıklanması ile birlikte Facebook‘un bir hayli parlak bir dönem geçirdiği anlaşılmıştı. Hatta belki de kuruluşundan itibaren geçen 13 yıllık sürede şirketin rakiplerine karşı bu denli bir üstünlük sağladığı hiç olmamıştı.

Statista tarafından popüler sosyal medya uygulamalarının aylık aktif kullanıcı sayılarına dair hazırlanan tabloya bakıldığında, Facebook’un diğer sosyal ağlara ve mesajlaşma servislerine karşı üstünlüğü açık bir şekilde görülebiliyor. Bu da elbette reklamverenler açısından Facebook’un cazibesinin artması anlamına geliyor. Zira ikinci çeyrekte Facebook’un 9.3 milyar dolar olarak açıklanan gelirinin 9.16 milyar dolarlık kısmının reklamlardan elde etmiş olmasına da pek şaşırmamak gerek.

Bu pozitif tabloya rağmen Facebook tarafından gelirlerin yıl sonuna doğru azalabileceği şeklinde uyarıda bulunuluyor. Bunun başlıca nedeni ise Facebook uygulamasındaki haber kaynağında reklamlar için yeterince yer kalmamış olması. Facebook ise buna çözüm üretebilmek ve platformda daha fazla reklam alanı yaratabilmek için Messenger uygulamasına yöneliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.