Facebook da sosyal TV rekabetine katılıyor

Sosyal ağ, halka açık diyalogları filtreleyebilen bir aracı TV kanallarının hizmetine sunuyor.

09.09.2013 - 16:38 | Ali Kuru

Facebook, halka açık diyalogları filtreleyebilen bir aracı TV kanallarının hizmetine sunuyor.

Facebook, halka açık paylaşımlarda belirli bir konu üzerinde şekillenen tartışmaların filtrelenebileceği bir aracı haber yayıncılarının kullanımına sunacağını açıkladı. Bu araç sayesinde haber kanalları özelleşmiş Facebook akışlarını yayınlarına kolaylıkla dâhil edebilecek.

Benzer bir uygulama yaratmak için yakın zamanda Trendrr’ı satın alan Twitter ile arasındaki sosyal TV yarışında öne geçmek isteyen Facebook için bu yeni hizmet, önemli bir adım. Twitter, hâlihazırda imzaladığı markalı video içerik anlaşmaları ve TV programı temelli reklam hedefleme seçenekleri ile ikinci ekran hâkimiyeti konusunda önde görünüyor. Yine, yakın zamanda TV şovlarını öne çıkaracak bir özelliği deneyen Twitter, TV entegrasyonunu sürekli geliştiriyor.

Facebook’un yeni uygulaması, sosyal ağ üzerinde belirli anahtar kelimeler etrafında gelişen ve halka açık diyalogların özel haber akışlarına dönüştürülebilmesini sağlayacak. Yayın organları bu akışları gerçek zamanlı olarak gösterebilecek.

The Drum’ın haberinde yeni uygulamayı ilk kullanacak yayın organları arasında Buzzfeed, CNN, NBC, Sky TV ve Slate’in bulunduğu belirtiliyor.

Facebook da sosyal TV rekabetine katılıyor

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.