Facebook’tan KOBİ’lere destek

Küçük İşletme Kaynak Merkezi, Türkçe olarak faaliyete geçirildi.

18.03.2020 - 12:11 | MediaCat

Facebook'tan Türkiye'ye temsilci atama kararı

Facebook, Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) coronavirus salgını kaynaklı zorluklardan en az düzeyde zarar görmeleri amacıyla, KOBİ’lerin kriz yönetimine yardımcı olacak Küçük İşletme Kaynak Merkezi’ni Türkçe olarak faaliyete geçirdi.

Küçük İşletme Kaynak Merkezi, salgının yarattığı endişeler durulana kadar işletmelerini tamamen çevrimiçi ortama taşıyarak ürünlerini ve hizmetlerini internet üzerinden satmak ve müşterileriyle yeni yollarla iletişim kurmak isteyen KOBİ’lere yönelik öneriler ve ipuçları içeriyor. Merkezde küçük işletmelere ve hizmet sundukları topluluklara yardımcı olmak ve konuyla ilgili farkındalığı artırmak adına coronavirus ile ilgili hızlı, kolay ulaşılabilir ve doğru bilgileri içermenin yanı sıra, işletmelerin süreci başarıyla yönetmek ve zorlukları yenmek adına hemen bugün alabileceği önlemleri de paylaşıyor. Söz konusu önlem ve öneriler arasında; güvende ve bilgi sahibi olmak, müşterilerle iletişimde kalmak, çevrimiçi etkinlikler düzenlemeye çalışmak, müşteri hizmetleri planı hazırlamak, sıkça sorulan sorular listesi sunmak ve Facebook Grupları üzerinden benzer işletmelerle bağlantı kurmak yer alıyor. Merkezde aynı zamanda işletmelerin ve müşterilerinin bağlantı halinde ve gelişmelerden haberdar kalmalarını sağlayabilecek tavsiyeler, kaynaklar, hazırlık kılavuzları ve ücretsiz eğitimler de bulunuyor.

Yakın zamanda yaşanan coronavirus salgını gibi küresel sağlık krizi durumlarında, özellikle küçük işletmelerin büyük risk altında olduklarını dile getiren Facebook Ortadoğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş, “Dünyayı birbirine daha yakın bir yer haline getirme misyonuyla hareket eden bir teknoloji şirketi olarak, küresel çapta önemli bir sağlık sorunuyla mücadele ettiğimiz bu dönemde bize de önemli görevler düştüğüne inanıyoruz. Facebook olarak, sunduğumuz teknoloji ve ürünler sayesinde bireylerin coronavirus salgını sürecinde aileleriyle ve arkadaşlarıyla daha iyi bağlantı kurabildiklerini gördük. Platformlarımız, bu süreçte müşterileriyle online üzerinden bağlantı kurmaya devam etmek isteyen işletmelere de önemli kolaylıklar sunuyor. Biz de, ülkemizdeki –özellikle küçük ve orta ölçekteki işletmelere– bu süreci her seviyede en kolay şekilde atlatmaları için onlara ihtiyaç duydukları kaynakları sunmak ve onları desteklemek amacıyla Küçük İşletme Kaynak Merkezimizi Türkçe olarak kullanıma sunduk. Biliyoruz ki, hizmet verdikleri toplulukların birer parçası olan KOBİ’ler bu zor dönemde beklenmeyen zorluklarla karşılaşabilirler; ancak, platformlarımız üzerinden bu zorlukları en aza indirmek için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.