MediaCat

Evde yemek de bir seçenek

McDonald’s ve Nord DDB Oslo’dan Norveçlilere sanatsal bir hatırlatma.

İnsanların yemeklerini restoranlarda ya da otomobillerinde yemeyi tercih ettiği Norveç’te ev seçeneğini de hatırlatmak isteyen McDonald’s, açıkhava kampanyasına sanatla yeniden yorumladığı kâğıt torbalarını taşıyor.

Nord DDB Oslo imzalı minimalist kampanyada McDonald’s’ın kâğıt torbasının, klasik Norveç apartmanlarını andıran bir versiyonunun fotoğrafı yer alıyor. Profesyonel kâğıt sanatçısı Julie Wilkinson’ın el emeği olan torbayı fotoğraflayan isim, fotoğrafçı Catharina Caprino. Kampanya görsellerinde pencere ışığından dış cepheye hiçbir bir ayrıntıda dijital müdahale bulunmuyor.

Kampanyanın yaratıcıları, “Zanaatın, fikri gölgelemeden tamamlaması gerekiyordu. McDelivery torbasının ikonik görünümünü kaybetmeden bina olarak da algılanabilmesini sağlayarak doğru dengeyi sağlamayı hedefledik” yorumunda bulunuyor.

Norveçlileri McDelivery aracılığıyla sipariş verip McDonald’s tadını ev rahatlığında çıkarmaya teşvik eden kampanya kış günlerinde ülkenin büyük şehirlerinde ve sosyal medyada yer alacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.