Eurovision’dan sanal köy projesi

İlk sanal Eurovision Köyü tüm dünyada 15-23 Mayıs tarihleri arasında erişime açılacak.

10.05.2021 - 14:47 | Simge Şenses

Bu yıl Hollanda’nın Rotterdam kentinde gerçekleşecek olan uluslararası müzik yarışması Eurovision, izleyici kitlesine yenilikçi bir etkinlik deneyimi yaşatmak için harekete geçti. Rotterdam’daki Eurovision Köyü, konukların etkinlik kapsamındaki programlara uzaktan dahil olabilecekleri sanal ve etkileşimli bir 3D dünya olarak yeniden tasarlandı. Devam eden salgın nedeniyle geçtiğimiz ay Eurovision Köyü’nü fiziksel olarak hayata geçirme planları iptal edilmiş ve bunun yerine sanal bir alternatifle ilerleneceğini duyurulmuştu.

Rotterdam Festivals, eğlence ajansı Tribe Company ve DEPT dijital ajansı tarafından tasarlanan platform aracılığıyla konuklar Rotterdam’ın üç boyutlu festival haritası üzerinden şehrin ikonik bölgelerinde dolaşabilecek, buralara dair önceden kaydedilmiş içeriklerle şehri keşfedebilecek ve çeşitli müzik performanslarını canlı olarak seyredebilecek.

Eurovision'dan sanal köy projesi

Rotterdam Festivaller Direktörü Renske Satijn platforma dair düşüncelerini, “Dünya Rotterdam’a gelemediğine göre, biz Rotterdam’ı dünyaya getireceğiz. Bu eşsiz platformu inşa ederken bize ilham veren bu fikir oldu. Dünyanın ilk sanal Eurovision Köyü’nü inşa etmiş olmamızdan inanılmaz derecede gururluyum. Bu yıl daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşacak, onlara canlı şovlar, rehberli turlar ve kaçırmak istemeyecekleri içeriklerin harika bir karışımını sunacağız. Herkesi platformu ziyaret etmeye davet ediyoruz” sözleriyle aktardı.

Eurovision Şarkı Yarışması Süpervizörü Martin Ostendahl ise “Tasarlanan köy, ev sahibi şehrin yaratıcılığına ve “Make It Happen” sloganına bir övgü niteliği taşıyor. Bu yıl alıştığımız şekilde bir araya gelemeyeceğiz belki ama Eurovision Şarkı Yarışması’nın gerçek ruhuyla daha fazla insanı müzik ve eğlenceyle birleştireceğiz” açıklamasında bulundu.

Dünyanın dört bir yanından ücretsiz erişime açık olacak olan platforma 15-23 Mayıs tarihleri ​​arasında buradan erişebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.