ETİ’den yeni yatırım

Marka, Alaska Frigo'yu satın aldı.

15.10.2014 - 14:29 | Arzu Nilay Kocasu

Eti, Alaska Frigo'yu satın aldı.

ETİ, ilk kez 1953’te üretilen sinema klasiği Alaska Frigo‘yu satın aldı. Emirgan, The Seed’de gerçekleştirilen toplantı ETİ Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı ve ETİ Gıda İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatlıoğlu’nun konuşmalarının ardından, Türk sinemasının 100’üncü yılı ve Alaska Frigo’nun tüketici algısındaki konumuna ithafen, Nebil Özgentürk’ün yazıp yönettiği ve Yekta Kopan tarafından seslendirilen sinema belgeseliyle devam etti. Belgesel öncesinde misafirlere bitter ve sütlü çikolata kaplamalı iki farklı ETİ Alaska Frigo dağıtıldı. Firuzhan Kanatlı ve Hakan Polatlıoğlu, belgeselin ardından katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

Eti, Alaska Frigo'yu satın aldı.

Marka “soğuk atıştırmalık” segmentini genişletiyor

ETİ, Alaska Frigo için yaklaşık 13 milyon liralık bir yatırım yaptı. Marka, Süt Burger gibi ürünleriyle katkıda bulunduğu “soğuk atıştırmalık” alanına dahil ettiği Alaska Frigo’nun yanı sıra bu alana yapacağı yatırımlara devam edecek. ETİ, Alaska Frigo’yu dondurma kategorisinden ziyade soğuk atıştırmalık kategorisinde değerlendiriyor ve markayla ilgili stratejilerini de bu tanımlama üzerinden yapıyor.

2013 yılını 1 milyon dolar net ciroyla kapatan ETİ, Alaska Frigo için dağıtım planı geliştiriyor. Marmara’dan başlayıp Batı Akdeniz’e ve oradan tüm Türkiye’ye dağıtılacak Alaska Frigo’nun şirkete getireceği ciroyla ilgili beyanatta bulunmak için ise henüz erken.

Alaska Frigo’nun ilerleyen dönemlerde ihraç edilmesi de marka için düşünülen gelecek planları dahilinde.

ETİ'den yeni yatırım

ETİ'den yeni yatırım

ETİ'den yeni yatırım

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.